Zostaň s nami v kontakte: Banská Bystrica Horehronie

Dobrú, mami

Kde a kedy ?

Dňa 12. apríla 2016 o 19:00 Vás pozývame na najnovšiu inscenáciu Divadla Jonáša Záborského uvádzaného v sále Bábkového divadla na rázcestí.

Popis

DJZ uvádza hru v slovenskej premiére! 

 

Hrajú:  Jana Jurišincová, Zuzana Kúšiková

Réžia:  Jakub Nvota

 

Americká autorka Marsha Norman stvorila komorný príbeh. Ten má však v sebe až antickú osudovosť. Večerný rozhovor matky s dcérou, ktorý spočiatku vyzerá ako milé stretnutie po náročnom dni, sa zmení na dravý až zúrivý boj, keď Thelma pochopí, že jej dcéra Jessie si chce siahnuť na život. Matke zostáva len malá chvíľa, aby sa pokúsila rozhovorom dcéru donútiť zmeniť svoje rozhodnutie. Tento strhujúci duel, ktorý bol v roku 1983 ocenený aj Pulitzerovou cenou, sa odohráva bez pátosu a sentimentu. Jessie sa smrti nebojí a nedémonizuje ju. Nie je to melodráma, ale hra plná života. No aj boja o právo naložiť so svojím životom slobodne, i keď to bude znamenať, že sa ho navždy vzdá.

Inscenácia je uvádzaná v rámci Projektu Dvaja.  Sezóna 2015 / 2016 sa v DJZ nesie v duchu hesla  Tisíc podôb lásky. Projekt Dvaja je jej súčasťou  a inscenácie uvádzané v rámci neho charakterizuje  komornosť, žánrová nezaraditeľnosť, nekomerčnosť,
no v prvom rade veľká príležitosť pre dvojicu  hereckých osobností.

Organizujete zaujímavú akciu?

Dajte nám o nej vedieť mailom na redakcia@nasabystrica.sk

Odporúčame

Rodinný prievan

Matka má vždy pravdu... aj keď ju náhodou nemá.

Divadlo

Rozprávkoland 2017, Šmolkovia sú späť

Najväčšia hudobno-zábavná show pre deti a celú rodinu v SR pre rok 2017.

Iné