Zostaň s nami v kontakte: Banská Bystrica Horehronie

Hovoriť pravdu mocným

Kde a kedy ?

8.12 2015 - 22.1. 2016

Popis

Štátna vedecká knižnica v Banskej Bystrici – InfoUSA a Veľvyslanectvo USA na Slovensku vás pozývajú na výstavu fotografií Hovoriť pravdu mocným, ktorá je dostupná na 1. poschodí ŠVK od 8. decembra 2015 do 22. januára 2016.

Projekt Hovoriť pravdu mocným sa začal knihou portrétov bojovníkov za ľudské práva, ktorú napísala aktivistka za ľudské práva Kerry Kennedyová a fotografie vyhotovil držiteľ Pulitzerovej ceny fotograf Eddie Adams. Fotografická výstava bola prvýkrát otvorená v Corcoran Gallery of Art vo Washingtone D.C. a následne bola prezentovaná vo viac ako 20-tich mestách Spojených štátov a teraz putuje po 4 kontinentoch. Portréty na fotografiách predstavujú najodvážnejších ľudí na svete – bojovníkov za ľudské práva, ktorí čelia väzeniu, mučeniu a hrozbe smrti vo svojom zápase za základné práva, ktoré mnohí z nás považujú za samozrejmé.

Organizujete zaujímavú akciu?

Dajte nám o nej vedieť mailom na redakcia@nasabystrica.sk

Odporúčame

Rozprávkoland 2017, Šmolkovia sú späť

Najväčšia hudobno-zábavná show pre deti a celú rodinu v SR pre rok 2017.

Iné

Šmolkovia: Zabudnutá dedinka

Vďaka záhadnej mape sa Šmolinka spolu s Mudrošom, Babrošom a Silákom vydáva na dobrodružnú výpravu a náhodou objavia najväčšie tajomstvo v dejinách Šmolkov.

Kino