Štvrtok, 13. júl, 2017 | Meniny má Margita
Pridajte si svoje mesto

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dvaja psíci sa stratili, jedného už našli. Zastreleného ( + FOTO) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Keď sa pes túla...

...po revíri bez pána je to škodaná a striala sa.
Nič bezcitného na tom nie je.

Ked mám psa tak musím zabezpečit že nebude behať len tak hocikde.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A čo so zastreleným psom?

No to je pravda, ale niekedy sa stáva, že pes nájde cestičku a ujde. A pokiaľ viem majitelia vylepovali inzeráty a hľadali ho po okolí. Ale je tu iná otázka. Čo so zastreleným psom? Načo sa čipovali povinne psy, keď teraz sa nenamáhajú poľovníci a keď zastrelia psa ani len nezisťujú, či má čip a kto je jeho majiteľ? A ešte jedna otázka, týkajúca sa poľovníkov. Kto zastrelí psa, má ho nechať v lese len tak pohodeného? Nemá zabezpečiť aj jeho likvidáciu?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

učite ho mohol...

...hodiť do húštiny.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

fuuuu......

No co dodat...moralne zasady polovnikov nemaju chybu. Ked sa zrazi pes na ceste musi ho odpratat spravca, ktoremu cesta patri...ked polovnik zastreli psa moze ho tam len tak nechat..alebo ho hodit do hustiny.....neobmedzene prava pre polovnikov?????????
Inak pes mal obojok, viditelny... a taky pes sa nema strielat. Vid zakon.....ale aj to sa da vysvetlit kadejak. Uvedomele Slovensko.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Bohužiaľ, naše zákony sú benevolentné k ľudom, čo držia v rukách zbrane a myslia sú že sú pánmi. Poľovníci sa vystatujú že chránia prírodu, a doteraz som v to ešte ako tak verila. Ale zastreliť psa, o ktorom vedeli obyvatelia všetkých priľahlých obcí že sú hľadané, je bezcitnosť. A to obrovská. Chcela by som vidieť tú škodnú, ktorá loví zver 10m od cesty a toho ..(nemám slušné pomenovanie), ktorý tam blízko cesty strieľa. A rada by som spoznala osobu, ktorá je natoľko slepá že nevidí červený obojok a nehovoriac o tom, že pes mal antiparazitný. Takže áno, bolo to naschvál a úmyselne. Ešte raz za to veľmi pekne ďakujem že mi bezcitne zabili člena rodiny, po ktorom sme pátrali ako hlúpi 4 dni a zapojili sa do toho naozaj srdeční ľudia v nádeji že pomôžu nám a aj psíkom, takže dotyčná osoba jedným svojim potešením zničila všetku snahu. A áno, zabezpečiť si psíky...Psy nemajú nárok sa splašiť pri búrke, tento ich prešľap stál už Eda život. Keby sa to robilo s ľuďmi, máme opustenú planétu. Týmto nehádžem všetkých do jedného vreca, ale už podľa komentára vyššie nebol dotyčný sám s týmto presvedčením.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dobrý deň. Súcitím s Vami a viem, čo prežívate - stalo sa mi niečo podobné približne pred polrokom.. Boli sme vtedy na vychádzke spolu s bratom a jeho 3ročnou dcérkou a Marvina nám zastrelili niekoľko metrov od nás. Chvíľu trvalo kým som sa naučil triezvejšie rozmýšľať nad celým prípadom a naštudoval si problematiku poľovníctva. Výstupom tejto snahy je stránka www.regulaciapolovnictva.sk spolu s jej facebookovým ekvivalentom: https://www.facebook.com/Regul...
Je tu uverejnená aj petícia za zmenšenie poľovných revírov a väčšiu kontrolu ľudí oprávnených výkonom práva poľovníctva. Ak chcete pomôcť a "pomstiť" Eda legálnou cestou, budeme radi ak budete šíriť povedomie o našej iniciatíve a pomôžete aj s podpisom petície. Nechceme sa báť chodiť do prírody, ktorú si nárokuje úzka a ozbrojená skupina obyvateľstva.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No, keby mi zastrelil psa pred očami

tak mu na mieste sľúbim guľku a začnem zháňať strelnú zbraň.
Nezavraždil by som nikoho, ale poľovníka temer každého.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Horšie je,

keď sa po revíri túla idiot s puškou. To je škodná všetkých škodných. A akosi málo ľudí si uvedomuje, že záujmová skupina zakomplexovaných magorov si vyhlásila za svoj "poľovný revír" celý extravilán tejto krajiny a so zbraňou v ruke to tu okupuje a vnucuje všetkým ostatným svoje zvrátené predstavy o fungovaní a riadení prírody. To je ten vrchol chrapúňskej drzosti poľovníckej škodnej!
Komu to nie je ľhaostajné nech podporí petíciu:
http://regulaciapolovnictva.sk...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Začnime zákonom....

Zákon č. 274/2009 Z. z. zákon o poľovníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov, odporúčam ho prečítať celý no dám do pozornosti od § 27 Poľovnícka stráž.. Kto môže usmrtiť psa alebo mačku vo vzdialenosti väčšej ako 200 m od najbližšej pozemnej stavby?? ČLEN POĽOVNÍCKEJ STRÁŽE! Kto je poľovnícka stráž? Nie nie je to "každý poľovník"!!! Ak pes nebol usmrtený v zmysle tohoto zákona vlastník môže požadovať náhradu škody!!!!
Zoznam členov poľovníckej stráže má okresný úrad a v rámci Zákon o slobodnom prístupe k informáciám (211/2000) by ho mal poskytnúť k určitému dňu. Ak k určitému dňu nebol dotičný "poľovník" evidovaný ako poľovnícka stráž je zrejmé že nepostupoval podľa zákona.

"Perlička na záver" člen poľovníckej stráže (Člen lesnej stráže, vodnej stráže, rybárskej stráže, poľovníckej stráže, stráže prírody alebo osoba, ktorá má oprávnenie člena stráže prírody, ak sa podieľa na plnení úloh spoločnosti a štátu a používa pritom právomoc, ktorá mu bola v rámci zodpovednosti za plnenie týchto úloh zverená) je VEREJNÝ ČINITEĽ. Takže v prípade útoku na túto osobu sa dopúšťate trestného činu. Ak je "len radový poľovník" tak len priestupku. Takže ak dotyčnú osobu prichytíte pri čine, poproste ho nech sa legitimuje preukazom a odznakom. Ak ho nemá je to teda jeho a vaša vec čo sa bude následne diať...
mínus Reagovať | 129 mpca | |
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

PETÍCIA

Tým, ktorým to nie je ľahostajné: podpíšte prosím petíciu Regulácia poľovníctva: http://www.peticie.com/regulac... a podporte https://www.facebook.com/Regul...
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

  1. Nový povrch na R1 pri Radvani niektorých ľudí zaskočil 724
  2. Vodiča, ktorého privalil traktor, previezli do Banskej Bystrice Foto 462
  3. Na Donovaloch vyrástlo hlavné mesto detí, volá sa Donovalkovo 292
  4. Podnikateľa z Ľubietovej odsúdili za alkohol, lebo odmietol fúkať 254
  5. Krvavá dráma v zariadení pre seniorov na Donovaloch 239
  6. Na koncertoch The Legits Blast čakajú na nadšencov hip-hopovej hudby zmeny 141
  7. Modrotlačiarsku dynastiu „vyhnal“ z Banskej Bystrice Víťazný február Foto 130
  8. V Povrazníku oživia tradičné ovocné dreviny aj domácu bylinnú lekárničku 119
  9. Na festivale Vivat Vox Organi 2017 sa predstaví 12 výnimočných umelcov 119
  10. V bývalých kasárňach otvoria nový nákupný park už 17. augusta 118