MIBA uspela v Lučenci

Pred 600 divákmi sa zrodilo tesné a cenné víťazstvo futsalistov Banskej Bystrice.

Futsal klub Lučenec – MIBA Banská Bystrica 6:7 (2:2)

V piatok 4. decembra Banskobystrickí futsalisti cestovali do Lučenca, kde odohrali zápas 6. kola. V prvom meraní síl prehrala MIBA na domácej palubovke 5:6, a tak mala súperovi čo oplácať.

Futsal Klub Lučenec – MIBA Banská Bystrica 6:7 (2:2)

Od začiatku stretnutia boli aktívnejší domáci, ktorí si vypracovali niekoľko sľubných šancí, ale buď stroskotali na brankárovi Butášovi, alebo strely zblokovali hosťujúci hráči. V 7. minúte sa aktivita domácich premenila na gól, keď kapitán Fehérvári otvoril zápasové skóre - 1:0. Po inkasovanom góle hostia ožili, skóre sa menilo v 12. minúte, keď Kútik vyrovnal na 1:1. Hneď v 13. minúte sa hráči Lučenca opäť dostali do vedenia, 2:1. V 16. minúte sa podarilo Banskobystričanom vyrovnať, o čo sa postaral Čief. Do konca polčasu sa skóre nemenilo, ani po brvne hosťujúceho Greška a ani domácim sa nepodarilo nakloniť misky váh na ich stranu, proti bol opäť Butáš, ktorý viackrát podržal svoje mužstvo.

V druhom polčase sa hneď v 21. minúte predčasne porúčal pod sprchy domáci hráč A. Hricov, ktorý inkasoval druhú žltú a zároveň červenú kartu. Presilovku o jedného hráča MIBA nevyužila. V 25. minúte po chybnej rozohrávke hosťujúceho hráča sa dostali domáci do jednogólového vedenia. V 27. minúte rozhodcovia prehliadli jasný faul na kapitána hostí a domáci z následnej akcie zvýšili akciou na jeden dotyk na 4:2. O tri minúty neskôr sa MIBE podarilo zásluhou Kondera znížiť na rozdiel jedného gólu. Skóre sa menilo opäť v 34. minúte, keď domáci hráč Csaba dostal svoje mužstvo do dvojgólového vedenia. Hneď o minútu neskôr sa najprv podarilo znížiť Čížovi a v tej istej minúte vyrovnal po rýchlom brejku Čief. Domáci tréner zobral oddychový čas, ale ani ten nezastavil Banskobystričanov, dokonalý obrat zaznamenal Greško a naklonil misky váh na stranu MIBY. Vedenie hostí netrvalo dlho, keď strelu domáceho hráča tečoval do vlastnej siete V. Giertl - 6:6. V poslednej minúte mali domáci veľkú šancu na víťazný gól, ale tečovanú strelu zastavila žrď Butášovej brány a z následného brejku vsietil Greško 33 sekúnd pred koncom víťazný gól. Po záverečnom klaksóne vypukla radosť Banskobystričanov, ktorí oplatili Lučenčanom prehru z domácej palubovky. Stretnutie sa odohralo pred výbornou diváckou kulisou.

Góly: L. Hricov 32, A. Fehérvári, Z. Csaba, L. Rácz, vlastný V. Giertl – R. Greško 2, M. Čief 2, R. Kútik, M. Číž, M. Konder

ŽK: A. Hricov – R. Greško

ČK: A. Hricov (Lučenec)

600 divákov

Rozhodovali: Urda, Libiak

Pozn: Ostatné foto pod článkom.

Povedali po zápase

Rastislav Kollár (tréner MIBA Banská Bystrica): „V nervóznej atmosfére, ktorú navodili obaja rozhodcovia, sa hral pre divákov atraktívny futsal. Domáci hráči sa od začiatku vrhli do útoku a dostávali nás pod tlak. Na inkasované góly sa nám darilo odpovedať rovnakou mincou a keď sme so šťastím a včasným dostupovaním ku hráčom súpera viac gólov v prvom polčase neinkasovali, mohli sme sa v poslednej minúte ujať vedenia po viacerých strelách na súperovu bránu. V druhom polčase sme nevyužili presilovú hru a naopak sme dvakrát inkasovali. Rozhodcovia netrestali zápasnícke chmaty domácich hráčov a na ihrisko sa vniesla spomínaná nervozita. Hra sa začala prelievať ako na hojdačke, čo sa odzrkadlilo aj na skóre. Od stavu 3:4 sme smolne inkasovali dva góly po tečovaných strelách, ale z brejkov sme nemilosrdne trestali. Prvý raz sme viedli za stavu 5:6 a v poslednej minúte sme rozhodli na 6:7. Výborný zápas, ktorého najslabším článkom boli opäť tí, čo museli vynaložiť najmenej fyzických síl zo všetkých aktérov na ihrisku.“

Attila Fehérvári, hrajúci tréner Lučenca: „Je veľmi ťažké hodnotiť takýto zápas. Vyhrávame o dva góly a nezmyselne útočíme. Veľmi ma mrzí, že sme si sľubný náskok nedokázali udržať. Najmä kvôli tým, ktorí nás prišli povzbudiť a vytvorili skvelú atmosféru. V Openlige máme určite najpočetnejšiu divácku kulisu, čo je skvelé, preto sa jej chcem ospravedlniť, že to takto dopadlo. Veľmi sme chceli vyhrať. Podľa mňa hlavým dôvodom našej prehry bola už spomínaná fáza hry, keď sme o dva góly vyhrávali a doslova bezhlavo sme útočili. V tomto máme najväčšie rezervy a už neraz sa nám to vypomstilo. Určite k našej prehre prispelo aj vylúčenie Adriána Hricova, ktorý patrí medzi našich kvalitných hráčov. Vyhrávať o dva góly a prehrať doma pred toľkými ľuďmi, to je hanba.

Juraj Randlisek, tréner Lučenca: „Prvý polčas sa hral vo vysokom tempe. Už počas neho sme mohli rozhodnúť zápas. Zo šestnástich striel na bránu sme premenili len dve. Pokojne sme mohli vyhrávať o tri – štyri góly. Hneď na začiatku druhého dejstva nám vylúčili hráča a do zápasu sa vniesla nervozita. Napriek tomu sme stav ubránili, dokonca sme stihli nakloniť misku váh na našu stranu, keďže sme si vypracovali dvojgólový náskok. Potom hostia skórovali po našich hrubých chybách. Síce sme stihli ešte zrovnať skóre na 6:6, no viac síl sme nemali. Na konci sme inkasovali smoliarsky gól. Podľa mňa by bola remíza spravodlivejším výsledkom.“

Zápas vo fotoobjektíve:

Počas polčasovej prestávky sa na palubovke predviedli mladí futbalisti z ŠK Novohrad Lučenec. Nechýbala ani bohatá mikulášska tombola. Výhercovia si odniesli darčekové predmety, koše, dokonca aj vstupenku na vybraný zápas slávnej Barcelony.