Barani rozdrvili Trenčín

Hokejisti Banskej Bystrice až nečakane ľahko zdolali Trenčín v pomere 8:0.

Gólovú radosť si barani vychutnali až osemkrát.(Zdroj: tasr)

HC '05 iClinic Banská Bystrica - Dukla Trenčín 8:0 (2:0, 4:0, 2:0)

Po dvoch tretinách už nebolo čo na ľade riešiť. Prevaha domácich sa prejavila aj v góloch, strelili ich poltucet a ešte jednu tretinu mali pred sebou. Trenčania si zápas pretrpeli, už v siedmej minúte prehrávali o dva góly, keď v 5. min vyrobili v obrannej tretine hrúbku, za ktorú ich potrestal Mikula a v 7. min premenil perfektný blafák po Sandgrenovej kolmici Lunter. Hostia pôsobili ako v ťažkom sne, nestačili korčuliarsky a mohli byť radi, že inkasovali len dvakrát.

V druhej tretine sa zdalo, že sa prebudili, no viaceré vylúčenia na ich strane spôsobili, že puky vyťahovali z bránky s náhradným strážcom Kompasom ako na bežiacom páse. V 24. min po dlhom obliehaní bránky najkôr spálil šancu Loskot, no Kytnár už mieril presne. Počas 28 sekúnd pridali medzi 34. a 35. min barani v presilovkách ďalšie dva góly vďaka pohotovosti Loskota i Ďatelinku, no a o ten šiesty sa postaral taktiež v početnej prevahe narodeninový oslávenec M. Hudec v 38. minúte. Trenčania vyšli strelecky naprázdno a aj keď v 15. min D. Hudec bol blízko ku gólu, v 30. min opäť presne nezakončil a aj Gašparovič v 36. min sa dokonca v oslabení usiloval Bacashihuu v bránke prekonať, nepodarilo sa a na ukazovateli svietilo hrozivých 6:0.

Strelecké hody, aké diváci pod Urpínom v tejto sezóne nezažili, sa v tretej tretine zastavili, domáci už mali nahraté a Trenčania neboli schopní vymyslieť na Bacashihuu niečo účinné. V 51. min Kytnár netrafil úplne prázdnu bránku, zazvonila len žŕdka, akoby chcel ušetriť hostí pred ešte výraznejším debaklom. Iný názor mal Gillies v 53. min, ktorý v páde pridal siedmy gól, a to už bola pre Trenčanov poriadna hanba. Možno aj preto sa zrodila vzápätí bitka, v ktorej si aktívne počínali dve dvojičky, Petran s Ryzákom a Handzuš so Švecom. Korunu výsledku nasadil minútu pred koncom v presilovke zblízka ôsmym gólom Gillies. Do konca chýbalo 55 sekúnd, keď sa strhla ďalšia vášnivá bitka, do ktorej sa zapojili obe päťky na ľade.

Góly: 5. O. Mikula, 7. Lunter (Sandgren), 24. Kytnár (Loskot, Šmach), 34. Loskot (Sandgren, Šmach), 35. I. Ďatelinka (T. Zigo, M. Hudec), 38. M. Hudec (Handzuš, Sandgren), 53. Gillies (Majdan), 59. Gillies (Galamboš, Loskot)

Vylúčení: 6:10 na 2 min, navyše Petran (Banská Bystrica) vyšší trest na 5 min a osobný trest na 20 min za údery - Ryzák vyšší trest na 4 min, osobný trest na 10 min a trest do konca zápasu za údery, Denis Hudec (obaja Trenčín) 25 min trest v hre za údery, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, M. Novák - Gajan, Smrek, 1923 divákov

Banská Bystrica: Bacashihua - I. Ďatelinka, Sandgren, Grundling, Šmach, V. Čížek, Rosandič, Handlovský, Petran - Majdan, Galamboš, Gillies - Loskot, Kytnár, O. Mikula - M. Hudec, Handzuš, Lunter - Lamper, T. Zigo, Matoušek

Trenčín: Chábera (21. Kompas) - M. Zaťko, Richard Pavlikovský, P. Mikuš, Drgoň, A. Hatala, T. Nechala, Ryzák - Vozdecký, V. Nemec, R. Dlouhý - T. Melichárek, J. Gašparovič, D. Hudec - Róbert Petrovický, J. Švec, M. Jakúbek - Berák, J. Zlocha, Krasničan