Banská Bystrica Horehronie

Pohárová stopka pre Braväcovo, Medzibrod aj Badín

Cez druhé kolo Slovnaft Cupu neprešlo cez súperov z vyšších súťaží ani jedno z týchto mužstiev.

Cez druhé kolo Slovnaft Cupu neprešlo cez súperov z vyšších súťaží ani jedno z mužstiev.

Medzibrod – Michalovce 1:2 (0:2)

Favorizovaní hostia sa ujali vedenia už v 3.minúte, keď sa presadil Danko. Medzibrod mohol vyrovnať v polovici polčasu, ale hlavička Sedliaka minula Raškovu bránku. Na 2.strane navýšil po rýchlom brejku do otvorenej obrany vedenie Michaloviec Regáli. O pár minút chýbali Sedliakovi s Klincom iba centimetre, aby dokázali doraziť po centri loptu do bránky. Po prestávke bol po stiahnutí Sedliaka vylúčení Sanchez a z nariadeného priameho kopu oživil domáce nádeje Bobok. Skúsení hostia aj v početnom oslabení nepustili Medzibrod do vážnejších gólových príležitostí a postup si bezpečne ustrážili. Domáci si však predvedeným výkonom určite hanbu nespravili a po zápase ich vďační diváci odmenili zaslúženým potleskom.

Góly: 59. Bobok – 3. Danko, 32. Regáli

ŽK: Belko, Samuelčík - Morlachi, Regáli

ČK: 57. Sanchez

Pred 600 divákmi rozhodoval Marhefka

Medzibrod: Petrík (46.Vaník), Belluš, Belko, Rajčok, Pipich, Samuelčík (89.Bartoš), Bobok, Peter Haviar, Vančo, Klinec (74.Tešlár), Sedliak

Michalovce: Raška, Šimčák, Gallo, Sanchez, Leško, Regáli, Danko, Mensah, Kunca, Morlacchi, Nworah

Jupie Badín – Makov 0:1 (0:0)

Badín sa predstavil v 2. kole proti treťoligistovi z Makova. O postupujúcom rohodol jediný moment, ktorý prišiel v 54. minúte. Domáceho Škubáka vtedy prekonal Janita rozhodol o postupe Kysučanov.

Gól: 54. Janita

ŽK: Zehnal – Korček, Mikula, Šustek, Pavlica

Pred 200 divákmi rozhodoval Holas.

Jupie Badín: ŠKubák – Boháčik, Švec, Hroš, Zehnal, Valach (67. Ulehla), Plško, Baláž, Ďurta, Marián Sanitra (Martin Sanitra), Lešták (Ďuriš)

Makov: Šteiniger – Korček, Sremčevič, Mikula, Pliešovský, Putorík, Polka, Stolárik, Janita, Šustek (88. Bezák), Pavlica

Braväcovo – D. Kubín 0:8 (0:5)

Braväcovo nemalo proti druholigistovi z Oravy žiadnu šancu. V 13. minúte bolo 0:2, po polčase už 0:5. Domáci nezvládli ani úplný záver, keď v 88. minúte ešte nepremenil penaltu Čučka, ale v 89. a 90. minúte inkasovali ešte dva góly.

Góly: 9. a 13. Sani, 25., 31., 43. a 60. Otruba, 89. Laura, 90. Čučka

Bez kariet.

Pred 300 divákmi rozhodoval Galád.

Braväcovo: Medveď – Nosko, Kubica (71. Laurinc), Švančara, Nemčok, Dubašák, Srnka, Baliak, Magura (Ľupták), Divok (Gašperan), Zelenčík

D. Kubín: Sakar – Chromek (46. Sučák), Čučka, Kutlík, Laura, Drengubiak, Bugan (46. baričák), Kmeť, Otruba, Milutinovič, Sani (55. Puskarčík)

Ďalšie články z rubriky Šport

1. Zem tancuje a spieva na Horehroní 616
  2. Žiadajú prepojiť sever a juh Slovenska. Po založení Iniciatívy príde petícia 503
  3. Kráľovské dni Horehronia sú za nami. Vychutnajte si ich slovom a obrazom Foto 388
  4. Prázdne stánky špatia mesto, podrobne ich zmapujú 268
  5. Rok 1968 - v Banskej Bystrici volia Miss stredných škôl Foto 217
  6. V Majeri opravia železničné priecestie, treba počítať s obmedzeniami 182
  7. V Brezne sa zrazili dve autá, zasahujú hasiči aj zdravotnícki záchranári 121
  8. To sú nápadíky. Pozrite sa ako vyzeral Deň kreatívcov na Fončorde Foto 101
  9. Medzi nákupnými vozíkmi ležal krásny čuvač, najprv behal po rýchlostnej ceste 101
  10. Otvorenie vysielača T.G. Masaryka v roku 1936 - pozrite si zaujímavé video Video 96