Banská Bystrica Horehronie

Dukla vykresala iskru nádeje

Futbalisti Dukly Banská Bystrica vyhrali v Zlatých Moravciach, znížili stratu na ViOn na 6 bodov a zdramatizovali boj o záchranu.

Súboj o záchranu sa zdramatizoval.(Zdroj: tasr)

ViOn Zlaté Moravce - Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:0)

Gól: 52. Rejdovian.

Rozhodoval: Chmura, 810 divákov

ŽK: Szöke, Tipurič, Pavlenda - Willwéber, Vajda, Kapor, Gálik, Savič,

ViOn Zlaté Moravce: Kováč - Pavlenda, Tipurič, Pintér, Chren - Orávik, Szöke (71. Kovjenič), Charizopulos (66. Mance), Mikinič - Karaš (57. Mazan) - Juhar

Dukla Banská Bystrica: Boroš - Vajda, Kapor, Had, Savič - Gálik, Willwéber, Rejdovian (70. Snitka), Kupec (88. Marinkovič) - Faško - Polievka (80. Šovčík)

Branislav Mráz, tréner Zlatých Moraviec: "Dnešný zápas nám absolútne nevyšiel. Nevedeli sme sa presadiť ani po stranách, ani stredom. Táto prehra je veľmi nepríjemná, ale verím, že potrebné body získame."

Štefan Rusnák, tréner Banskej Bystrice: "Duel bol pre nás výzvou, chceli sme prvýkrát zvíťaziť, čo sa nám aj podarilo. Dali sme gól a mohli sme pridať aj druhý. Teraz sa pripravíme na Dunajskú Stredu, skúsime stiahnuť stratu na tri body a v závere súťaže sa uvidí. Väčšiu radosť ako z víťazstva mám z toho, že sa presadzujú mladí chlapci, ktorí by za iných okolností možnosť hrať nedostali."

Len hŕstka najvernejších priaznivcov ViOn-u bola zvedavá na duel posledných dvoch tímov fortunaligového pelotónu. Od úvodu sa hrala obojstranne vyrovnaná partia s množstvom nepresností. V piatej minúte sa domácim podarila rýchla kontra, Juhar vysunul Orávika, ktorého strela z uhla pozdĺž celej brány skončila mimo. V 21. minúte Orávik nabil Mikiničovi, jeho prudkú strelu z hranice šestnástky pozorný Boroš skrotil.

V 33. minúte pohrozili hostia, výborný Faškov center z ľavej strany však stiahol pred nabiehajúcim Gálikom brankár Kováč. V 40. minúte Charizopulosov center našiel Orávika, ktorý z hranice šestnástky mieril vysoko nad. Na opačnej strane Faško našiel na "malom vápne" Polievku, ale ani ten si s koncovkou nepotykal.

Ani druhé dejstvo veľa futbalovej krásy neprinieslo. Do vedenia mohli ísť domáci v 51. minúte, keď Juhar ponúkol tutovku Charizopulosovi, ten však z troch metrov minul pravý dolný kút Borošovej brány. A tak opäť raz platilo nedáš - dostaneš. V 52. minúte prišla rýchla kontra Dukly, Kupec poslal center do "malého vápna" a Rejdovian z päťky prekonal Kováča.

O štyri minúty sa v dobrej pozícii po centri Chrena ocitol Juhar, z ôsmich metrov ale prestrelil. V 69. minúte mohlo byť "vymaľované", keď aktívny Kupec naservíroval na striebornom podnose loptu Vajdovi, ktorý však Kováča neprekonal. V záverečnej štvrťhodine sa domáci snažili o vyrovnanie, ale pozorná defenzíva Dukly stála na pevných nohách. V 82. minúte sa dostal do zakončenia striedajúci Mance, ale z uhlu napálil loptu vysoko nad.

Ostatné výsledky 28. kola: Slovan – Senica 4:1, Trnava – Ružomberok 2:1, Podbrezová – Žilina 2:3, Trenčín – Košice 1:0, D. Streda – Myjava 1:0.

12. B. Bystrica 28 4 10 14 27 : 49 22 -17

Program 29. kola: 8. 5. o 16:30 Košice – Trnava, B. Bystrica – D. Streda, o 19:00 Ružomberok – Podbrezová, Senica – Trenčín, Myjava – Slovan, 9. 5. o 20:15 Žilina – Z. Moravce.