Banská Bystrica Horehronie

Nad Duklou sa zmráka

Banskobystričania prehrali na Myjave a keďže Zlaté Moravce uspeli v Košiciach, strata narástla už na 6 bodov.

Strata Dukly sa na Myjave ešte zväčšila.(Zdroj: TASR)

Spartak Myjava - Dukla Banská Bystrica 3:2 (2:0)

Myjavčania sa po prvý raz v jarnej časti predstavili pred domácim publikom, a to sa radovalo už po desiatich minútach. Pekár našiel nabehnutého Dugu, ktorý sa nemýlil – 1:0. Hostia prvýkrát pohrozili v 24. min, keď Hruška neudržal loptu po štandardnej situácii, následný pokus hosťujúceho hráča ale vyrazil mimo brány.

O štyri minúty sa v dobrej palebnej pozícii ocitol Willwéber, no bránu minul. Po polhodine hry zabojoval o loptu Duga, prihral spätne Danielovi, ktorý nemieril presne. Mimo troch žrdí skončila aj Pekárova strela z 33. min zo strednej vzdialenosti. V 41. min zahrávali "kopaničiari" rohový kop, Kuzma loptu hlavou predĺžil na Černáčka, ktorý ju zblízka dopravil za Borošov chrbát - 2:0.

Lodivod Banskej Bystrice urobil počas prestávky dve zmeny v zostave a už v 49. min hostia znížili. Priamy kop vyrazil domáci brankár iba pred seba a Vajda loptu dorazil do siete – 2:1. O tri minúty mohlo byť aj vyrovnané, no po akcii aktívneho Polievku prekopol bránu Snitka.

V 54. min napriahol z vyše 20 metrov Daniel a utešená strela zapadla za bezmocného Boroša - 3:1. Na opačnej strane bol v šanci Polievka, obišiel aj brankára, no rozvlnil iba bočnú sieť. Po hodine hry videli prítomní diváci hneď tri šance domácich hráčov. Presne ale nemierili postupne Kuzma, Daniel a vo vyloženej príležitosti ani Bílovský. V 83. min zamestnali hosťujúceho gólmana strely Jastrába a následne aj Daniela.

V závere zápasu ešte dej zápasu zdramatizoval striedajúci Marinkovič, ktorý rozvlnil sieť - 3:2. Viac gólov už však nepadlo, a tak sa z prvej jarnej výhry tešili hráči Myjavy.

Góly: 10. Duga, 41. Černáček, 52. Daniel - 47. Vajda, 87. Marinkovič.

Rozhodoval: Valášek, 1424 divákov

ŽK: Černáček, Duga - Boroš

Spartak Myjava: Hruška – Častulín, Černáček, Jánošík, Kolár – Bílovský, Marček – Duga (77. Jastráb), Pekár, Daniel – Kuzma (63. Peňaška)

Dukla Banská Bystrica: Boroš – Kupec, Had, Vajda, Gálik – Kapor – Hric (46. Šovčík), Rejdovian (46. Snitka), Faško (75. Marinkovič), Willwéber - Polievka

Peter Gergely, tréner Myjavy: „Myslím si, že pre diváka to bol dobrý zápas, lebo v zápase bolo veľa šancí, videli sme päť gólov. Keď sme zápas kontrolovali, dostali sme gól na 3:2 a zbytočne sme ho skomplikovali. Pre obidve mužstvá to bol dôležitý, s tým, že my sme, keď to beriem aj s prípravou, dva mesiace nevyhrali. Preto sme dnešný zápas potrebovali vyhrať, „ukopať“ ho, čo sa nám podarilo, takže s tým sme spokojní. Ale na môj vkus mal súper príliš veľa šancí a to by sa nám doma stávať nemalo.“

Štefan Rusnák, tréner Banskej Bystrice: „My sme smutní, ale neodohrali sme zlé stretnutie. Mali sme aj nejaké šance, dali sme dva góly, čo sa nám v zápasoch predtým nestávalo. Ale bohužiaľ sme znovu doplatili na chyby, ktoré súper dokázal potrestať a preto sme prehrali. Myslím, že dnes sme podali jeden z tých lepších výkonov. Hráči sa hlavne v II.polčase snažili hrať a streliť nejaké góly. Viac sme otvárali stred a súper mal šance. Zasa sme bez bodu a je to škoda, lebo doplácame na zbytočné chyby, ktoré robíme a potom strácame zápasy. Máme ešte nejaké zápasy a ja verím tomu, že budeme bojovať a snažiť v tých zápasoch prekvapiť.“