Banská Bystrica Horehronie

Obrat sa nakoniec nekonal

Barani v Košiciach v hre bez brankára strelili dva góly, no v nájazdoch už neuspeli.

Rozhodujúci nájazd premenil Jiří Bicek.(Zdroj: TASR)

HC Košice - HC '05 Banská Bystrica 4:3 sn (0:0, 3:1, 0:2 - 0:0, 1:0)

Stav série: 2:0
Bystričania začali aktívnejšie, ale skóre mohol otvoriť v 3. min domáci Jenčík. Corbeila z uhla neprekvapil. V 8. min Hylák vykorčuľoval za pukom ďaleko z bránkoviska, aby ho v poslednej chvíli vypichol pred Kafkom.

V 12. min prudko vypálil domáci Kutálek, ale bránku hostí tesne minul. Ten istý hráč o čosi neskôr vo výhodnej pozícii trafil iba do betónu Corbeila a počas tej istej akcie Jenčík švihom trafil pravú žrď bystrickej bránky. V 24. min domáceho Suju v nájazde zahákoval Kytnár a nasledovalo trestné strieľanie.

Košický útočník ho strelou švihom pod lapačku Corbeila chladnokrvne premenil - 1:0. Je zaujímavé, že ten istý hráč otvoril skóre aj v prvom finálovom zápase pred dvoma dňami, ale vtedy už v prvej tretine. Neprešli ani tri minúty a Košičania viedli 2:0. Obranca Jánošík predviedol pekné spracovanie puku v útočnom pásme, zrýchlenie a ešte lepšie zakončenie.

Košický stroj ešte raz v druhej časti hry poriadne zabral. V polovici stretnutia si Bartánus z trestného strieľania blafákom do bekhendu vychutnal Corbeila - 3:0. Deväťdesiatšesť minút a 14 sekúnd trvalo, kým "barani" vo finále prekonali brankára Hyláka. Podarilo sa to až Kudrnovi, ktorý využil výbornú Surového prihrávku - 3:1. V tretej tretine hosťujúci hráči boli viackrát blízko k zníženiu domáceho náskoku, ale koncovka ich dlho neposlúchala.

Päť minút pred koncom Hyláka neprekonali ani Surový, ani Kousalík, ktorých strely nasledovali rýchlo za sebou. Potom hostia odvolali brankára a oplatilo sa im to dvojnásobne. Bystrický kapitán Hudec predviedol rýchly blafák na bekhend a znížil na 2:3. To nebolo všetko. Hostia pokračovali v power-play a z veľkého tlaku 41 sekúnd pred koncom tretej tretiny Patrick White vyrovnal na 3:3.

Z predĺženia ubehlo 5:29 min, keď Bystričania zle striedali a pre veľký počet hráčov na ľade musel Kudrna na trestnú lavicu. V hre štyroch proti trom mohol rozhodnúť Jenčík, ale Corbeil zachránil. Rozhodnutie priniesli až nájazdy, jedným úspešným strelcom bol domáci Bicek.

Góly: 24. Suja (z tr. strieľania), 27. A. Jánošík (Kutálek, R. Bondra), 31. M. Bartánus (z tr. strieľania), rozh. sam. nájazd Bicek - 37. Kudrna (T. Surový, Kytnár), 57. M. Hudec (Handzuš), 60. P. White (Kudrna, Kytnár)

Nájazdy: P. White (B. Bystrica) 0:0, M. Bartánus (Košice) 0:0, Kafka (B. Bystrica) 0:0, Bicek (Košice) 1:0, Handzuš (B. Bystrica) 0:1

Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Jonák, Konc - Rovenský, Kontšek, 8034 divákov

Košice: Hylák - Štrbák, A. Jánošík, Šeda, Philipp, Macejko, Cebák, Hinďoš, Drgoň - Jenčík, P. Bartoš, Spilar - Sojčík, Hrnka, Lapšanský - M. Bartánus, Suja, Bicek - R. Bondra, Matúš Chovan, Kutálek

Banská Bystrica: Corbeil - Čížek, Rosandič, Gründling, Guimond, Kousalík, Biro, Jaborník - P. White, Handzuš, M. Hudec - T. Surový, Kytnár, Kudrna - Kafka, Preisinger, Handlovský - Lamper, Matoušek, Kadura - Heizer

Roman Šimíček (asistent trénera Košíc): "Za stavu 3:0 to vyzeralo pre nás ľahké, ale potom sme dostali nešťastný gól. Neskôr dala Banská Bystrica všetko do útoku, odvolala brankára a vyšlo jej to. Sme radi, že sme to napokon zvládli v nájazdoch, lebo to bol pre nás veľmi ťažký zápas. Do Banskej Bystrice pôjdeme s pokorou a urobíme všetko, aby sme to zvládli podľa našich predstáv. Chceme tam zvíťaziť, aj keď to bude veľmi ťažké.“

Miroslav Chudý (tréner Banskej Bystrice): "Od začiatku sme hrali nadoraz, určite nám nechýbala energia, ale góly dlho áno. Išli sme však za nimi a nakoniec sa nám v závere tretej tretiny podarilo vyrovnať. Mali sme aj šťastie, ale to k tomu patrí, o zázraku by som však nehovoril. Nakoniec sme nezvíťazili, no takáto prehra po nájazdoch nás nesmie dať dolu, ale posilniť. Som na hráčov hrdý.“