Barani nezvládli záver

Hokejisti HC 05 Banská Bystrica prehrali v prvom semifinále na ľade Nitry 4:2.

Súboj legiend na vhadzovaní.(Zdroj: TASR)

HK Nitra - HC '05 Banská Bystrica 4:2 (2:0, 0:2, 2:0) - stav série 1:0

Nitre stačilo iba 133 sekúnd na otvorenie skóre, v závare pred bránkou hostí sa puk dostal k Marekovi Slovákovi a ten ho poslal za chrbát Košarišťana. V 17. minúte bolo 2:0, keď domáci využili presilovú hru, po skvelej prihrávke Stümpela prudko napálil puk do bránky hostí Lukáš Novák.

V druhej tretine prišiel po 102 sekundách kuriózny gól Banskej Bystrice, Rosandič napálil puk od modrej čiary a König ho korčuľou poslal do vlastnej bránky. V 33. minúte prišlo vyrovnanie, v presilovej hre poslal Surový strieľanú prihrávku pred nitriansku bránku a Hudec tečoval puk za Valentov chrbát.

Rozhodnutie vyrovnaného duelu v tretej tretine prišlo v 57. minúte, keď v presilovej hre našiel Školiak presnou prihrávkou spoza brány Slováka a ten nezaváhal. Výsledok napokon prikrášlil 10 sekúnd pred treťou sirénou do prázdnej bránky Lelkeš - 4:2.

Góly: 3. Marek Slovák (R. Školiak), 17. Lukáš Novák (Stümpel), 57. Marek Slovák (R. Školiak), 60. Lelkeš (Mezei) - 22. M. Rosandič, 33. M. Hudec (Handzuš, T. Surový)

Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Lauff - M. Korba, Rovenský, 3600 divákov

Nitra: Valent - P. König, Ordzovenský, Mezei, Milo, F. Kuzma, Michal Novák, Piačka, E. Bednár - Lukáš Novák, Stümpel, Tománek - Pupák, J. Štefanka, Lelkeš - H. Ručkay, R. Školiak, Marek Slovák - J. Ručkay, Bajtek, R. Mráz

Banská Bystrica: Košarišťan - Čížek, Kousalík, Gründling, M. Rosandič, Jaborník, Bambúch, Lamper, Guimond - Kudrna, Handzuš, M. Hudec - P. White, Kytnár, T. Surový - Kafka, Heizer, Handlovský - Kadura, Zigo, Matoušek

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Hráčom sme zdôrazňovali, že sa nebude opakovať séria s Martinom. Po dobrom vstupe do strenutia sme v druhej vypadli z hry, no v závere sme našťastie dokázali streliť dva goly."

Miroslav Chudý, tréner Banskej Bystrice: "Začiatok bol z našej strany veľmi zlý, súperovi sme darovali prvý gól, v šatni sme si povedali tvrdé slová, v druhej tretine sme sa dostali do zápasu, no v tretej sme tempo neudržali a po individuálnych chybách sme súperovi darovali víťazstvo."