Banská Bystrica Horehronie
KOMERČNÝ ČLÁNOK

ŽILINČANIA OBHÁJILI TITUL NA MAJSTROVSTVÁCH SLOVENSKA

Majstrovstvá Slovenska, 19. ročník McDonald´s Cup má víťaza. Družstvo Základnej školy Školská 49 zo Žiliny - Závodia, pod vedením trénera Jaroslava Bačíka, získalo majstrovský titul.

Víťazi 19.ročníka McDonald´s Cupu - ZŠ s MŠ, Školská 49, Žilina – Závodie

Poprad, 13. júna 2017 – Finále – Majstrovstvá Slovenska 19. ročníka McDonald´s Cup majú víťaza. Družstvo Základnej školy Školská 49 zo Žiliny - Závodia, pod vedením trénera Jaroslava Bačíka, získalo majstrovský titul a obhájilo víťazstvo z predchádzajúceho ročníka. Žilinčania sa stali najlepším futbalovým tímom spomedzi 936 prihlásených základných škôl z celého Slovenska. Spolu s ďalšími siedmimi krajskými víťazmi súperili pod tatranskými končiarmi o hlavnú cenu – letecký výlet a účasť na zápase patróna turnaja Mareka Hamšíka a jeho klubu SSC Neapol v talianskej lige, na jeseň tohto roka.

Dvojdňové finále sa odohralo na trávniku Národného tréningového centra SFZ v Poprade, pod taktovkou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, Slovenského futbalového zväzu a generálneho partnera turnaja McDonald´s. Osem družstiev, krajských víťazov, bolo rozdelených do skupín A a B. Prvý deň sa hrali zápasy v skupinách.

Víťazom skupiny A sa stala ZŠ K. Mahra z Trnavy s deviatimi bodmi. Senecká ZŠ sa umiestnila v skupine A druhá, s počtom bodov 6. ZŠ Novomeského Trenčín skončila tretia (3 body) a štvrtá priečka patrila Hanušovciam (0 bodov).

V skupine B získala prvenstvo banskobystrická ZŠ Spojová (7 bodov), druhá priečka patrila ZŠ Školskej zo Žiliny s rovnakým počtom bodov 7. Tretie miesto v skupine obsadila ZŠ J. Murgaša zo Šale (1 bod). Posledná v B skupine skončila s jedným bodom rožňavská ZŠ J. Hronca.

Druhý finálový deň sa začal vyraďovacími a semifinálovými zápasmi. Po ich skončení hrali východoslovenské kraje o 7. miesto. Rožňava s Hanušovcami remizovala 4:4, po pokutových kopoch Rožňava zvíťazila 3:1. Nasledoval zápas o 5. miesto – Trenčín porazil Šaľanov stavom 10:5. Trnavská ZŠ v súboji o 3. miesto porazila Banskú Bystricu 4:2.

Na finálový zápas Majstrovstiev Slovenska s hráčmi nastúpil už aj Marek Hamšík, patrón McDonald´s Cupu. Slávnostným výkopom zahájil zápas medzi ZŠ Školskou zo Žiliny a víťazom BA kraja seneckou ZŠ Mlynská. Žilinčania nakoniec zaslúžene vybojovali prvenstvo, keď zdolali Senec výsledkom 8:3.
Malí víťazi zo Žiliny obhájili majstrovský titul z predchádzajúceho ročníka a získali od generálneho partnera turnaja McDonald´s aj hlavnú cenu – jesenný letecký výlet do Neapola a účasť na zápase klubu SSC Neapol v talianskej lige, spojené s prehliadkou štadióna San Paulo, kde na nich bude čakať aj Marek Hamšík.

Ceny víťazom a všetkým umiestneným tímom odovzdávali: Marek Hamšík, Vladimír Lupták zo Slovenského futbalového zväzu, Zuzana Svobodová a Tamas Major za McDonald´s. Všetci hráči boli ocenení a prevzali si darčeky od športových partnerov turnaja.

Poradie a výsledky 19. ročníka McDonald´s Cup – Majstrovstiev Slovenska v minifutbale žiakov a žiačok 1. stupňa základných škôl:

Najlepší strelec: Denis Adamkovič, ZŠ s MŠ, Kornela Mahra 11, Trnava

Futbalový turnaj McDonald´s Cup má na Slovensku dlhoročnú tradíciu. V súčasnom, už 19. ročníku súťažilo 936 základných škôl z celého Slovenska. Mechanizmus turnaja je jednoduchý - jednotlivé futbalové družstvá sa postupne kvalifikujú od školských, regionálnych, okresných a krajských kôl až do celoslovenského finále. Postupový futbalový turnaj McDonald´s Cup každoročne vyhlasuje MŠVVaŠ SR a spoluorganizujú ho Slovenský futbalový zväz a generálny partner McDonald´s. Patronát nad turnajom drží dlhé roky slovenská futbalová jednotka Marek Hamšík, hráč talianskeho klubu SSC Neapol a šesťnásobný Futbalista roka. Športovými partnermi sú Adidas, Demišport a Top4Football.

V 19. ročníku sa podarilo do turnaja zapojiť viac dievčat ako v minulosti. Novinkou tohto ročníka bola povinná účasť dievčat nie len v družstvách, ale aktívne počas turnajov. Počas každého odohraného zápasu vždy reálne hrala jedna hráčka na hracej ploche.