Do finále 5. ročníka Školskej florbalovej ligy postúpili tri družstvá: Stredná Priemyselná škola J. Murgaša „A“, Katolícke gymnázium Š. Moysesa, Stredná Priemyselná škola J. Murgaša „B“. Do ligy sa tento rok zapojilo šesť stredných škôl a sedem družstiev (SPŠ dve družstvá). Družstvo SPŠ obhájilo svoj titul z minulého roku v bojoch o majstra banskobystrických stredných škôl vo florbale. Všetky družstvá získali originálny florbalový diplomom, najlepšie tri družstvá športové poháre. Najlepší hráči individuálne ocenenia (sošky brankár, hráč) a kolektívnou cenou FAIR PLAY SPORTS bolo ocenené družstvo s citom pre fair play v hre.
Konečné poradie:
1. miesto: Stredná priemyselná škola Jozefa Murgaša „A“
2. miesto: Katolícke gymnázium Štefana Moysesa
3. miesto: Stredná priemyselná škola Jozefa Murgaša „B“
4. miesto: Stredná odborná škola automobilová
5. miesto: Gymnázium Jozefa Gregora Tajovského
6. miesto: Stredná odborná škola hotelových služieb a obchodu
7. miesto: Stredná odborná škola informačných technológií
Kolektívna cena Fair playsports: Stredná odborná škola automobilová
Najlepší hráč: Patrik Maľa (Stredná priemyselná škola Jozefa Murgaša „A“)
Najlepší brankár: Peter Spišiak (Katolícke gymnázium Štefana Moysesa)
Umiestnenie družstiev po základnej časti :
- miesto: Stredná priemyselná škola Jozefa Murgaša "A"
- miesto: Stredná odborná škola automobilová
- miesto: Gymnázium Jozefa Gregora Tajovského
- miesto: Stredná priemyselná škola Jozefa Murgaša "B"
- miesto: Katolícke gymnázium Štefana Moysesa
- miesto: Stredná odborná škola hotelových služieb a obchodu
- miesto: Stredná odborná škola informačných technológií
1. kolo nadstavba (play off) :
- zápas (1-6) SPŠ JM A - SOŠ HSO 9:3
(Moravčík, Maľa 4, Šebeň 4 / Blaško 2, Škropek)
- zápas (2-5) SOŠA - KGŠM 2:9
(Vaclavík, Paraj / Piršč 2, Kapustik 7)
- zápas (3-4) GJGT – SPŠ JM B 5:6
(Hájiček 3, Truban, Slovík / Gonda 3, Juhaniak, Mydlár, Kašiar)
2. kolo nadstavby – finále :
- zápas SPŠ JM „A“ vs. SPŠ B 13:7
(Šesták, Mihálik 6, Maľa 3, Šebeň, Bršel, Moravčík / Beňuš, Kašiar 2, A.Gonda 3, Mydlár)
- zápas SPŠ JM „B“ vs. KGŠM 7:10
(Kašiar 3, Výboštok, A. Gonda, Mydlár, M. Gonda / Kapustík 5, Koza 2, T. Izrael, Benedik, Jarabek)
- zápas SPŠ JM „A“ vs. KGŠM 12:10
(Moravčík 3, Rýs 2, Mihálik 2, Bršel, Šebeň, Maľa 3 / Kapustik 7, Koza, Piršč 2)
Autor: Tomáš Trudič