Banská Bystrica Horehronie

Dukla si na úvod jari podelila body s posledným Svätým Jurom

Domáci trpeli najmä v koncovke.

Na snímke Gabriel Snitka (vľavo) bráni Petra Doležaja.(Zdroj: Viktor Háber)

Dukla nezačala zápas vôbec dobre. Už v druhej minúte na neustrážila domáca obrana pravú stranu a po skrumáži pred bránou sa hostia po zásahu Bomberu, ktorý zakončoval z bezprostrednej blízkosti, ujali vedenia. Zhruba o 3 minúty si hostia opäť vypracovali dobrú šancu ale z hranice šestnástky zakončovali iba do stredu brány. Domáci pôsobili v úvode zápasu veľmi nekoncentrovane a robili množstvo chýb. Prvá štvrťhodina patrila Svätému Juru. V 11. minúte sa Angelovič predstavil v šprintérskom súboju proti Valentovi, ktorý mu nestíhal, no zakončenie kapitána hostí chytil pohotový Maťašovský. Dukla mala prvú väčšiu šancu po priamom kope Savića v 14. minúte, keď posúval pätičkou Vila do dobrej šance, avšak situácia skončila faulom Bystrice. Veľkú šancu videli diváci v o niečo neskôr, keď Rejdovian posúval skoro od rohu loptu Savičovi, ale ten si loptu nespracoval a skončila v rukách brankára. Následne sa Jur dostal do protiútoku, všetko ale kryl pohotový brankár Banskobystričanov. Diváci si takmer zakričali gól, keď už už videli loptu v bráne po tom, čo brankár Svätého Jura zle chytil loptu po centri Savića z priameho kopu. Tá sa dostala na kopačky Ďanovského, avšak obrana súpera vytlačila jeho zakončenie mimo odkrytej brány. Hoci Jur zachytil úvod zápasu, v jeho pokračovaní sa mu nedarilo. Dukla zrýchlila tempo a obrancovia hostí začali robiť chyby. Potrestaní boli prvý raz v 29. minúte, konkrétne si exotická posila Svätého Jura Rodrigues trúfol na Šmehyla, čo sa mu nevyplatilo. Dukla sa po priamom kope dostala do veľkej šance, avšak rozhodca správne pískal ofsajd. Útočnú snahu červeno-bielych zakončil zaslúženým gólom Rejdovian. Skvelo pritom dopredu z pravej strany prenikol Šmehyl a domáci hráč s číslom 10 nemal problém zblízka trafiť loptu presne. Do polčasu sa už nestala žiadna zaujímavejšia situácia.

Začiatok druhého polčasu poznačila nedisciplinovanosť Jura a dve žlté karty v priebehu piatich minút. Žltilo sa ale aj na druhej strane. Po faule pri čiare bol potrestaný Malik, čo vzbudilo veľkú nevôľu domácich voči hlavnému rozhodcovi. V 54. minúte mohla Dukla streliť vedúci gól znovu po spolupráci Šmehyla s Ďanovksým. Prvý menovaný dobre vystrelil spoza šestnástky. Jeho strelu kryl hosťujúci gólman a následne jeho spoluhráč dorážal už vedľa. Okrem enormnej snahy Bystričanov o strelenie vedúceho gólu sme mohli vidieť aj nával emócií pri viacerých kontroverzných rozhodnutiach arbitra Dohála. Ten rozdal v priebehu druhej časti hry až 7 žltých kariet. Ku gólu na 2:1 mal tím spod Urpína viackrát veľmi blízko. Vila pekne prenikal dopredu, ale dopustil sa útočného faulu. V 58. minúte sa sám pred brankárom ocitol Rejdovian po skvelej kolmej prihrávke zo stredu poľa, ale mieril vedľa. Drvivá väčšina šancí Dukly skončila vedľa brány alebo v náruči Brzu. Ku koncu zápasu mali domáci aj kus šťastia. Hostia mohli dať gól z ničoho nič po tom, čo Maťašovský nezachytil loptu po vysokom centri. Podobne ako Bystrica v prvom polčase, ani Jur túto šancu nezužitkoval. V nadstavení sa ešte pokúsil Savič o zisk troch bodov po tvrdej strele z priameho kopu, ktorá ale mierila vysoko. Predposledný a posledný tím 2. ligy západ si napokon body podelili.

Dušan Tóth (tréner Dukla BB): „Zaskočil nás rýchly gól súpera. Robili sme maximum, aby sme ten výsledok zvrátili. Podarilo sa nám vyrovnať, ale potom to bolo také kŕčovité,chýbala ľahkosť a prílišná snaha sa nevyplatila, bolo tam strašne veľa nepresností. Vo finálnej fáze nám chýbalo presné zakončenie. Nedokázali sme premeniť vypracované šance.“

FK Dukla Banská Bystrica – ŠK Svätý Jur 1:1
Góly: 33. Rejdovian – 2. Bumbera

Zostava Dukla BB: Andrej Maťašovský - Dávid Daniel, Gabriel Snitka, Daniel Cvik, Jozef Rejdovian - Matej Starší, Roland Valent, Radoslav Ďanovský, Belmin Vila, Šimon Šmehyl, Saša Savić (C)

Rozhodovali: Martin Dohál, Matej Barenčík, Michal Sluk pred 327 divákmi