Banská Bystrica Horehronie

Bystričania vyhrali ďalší šláger. O všetkom rozhodla prvá tretina

Barani ťahajú víťaznú šnúru. Po Nitre si poradili aj s Košicami a stále sú na tróne ligy.

Nathan Lawson nepustil za svoj chrbát jediný puk(Zdroj: TASR)

Už z nasadenia v úvodných minútach bolo vidieť, že sa stretli tímy zo špice tabuľky. Obe mužstvá najskôr pohŕdli presilovkami, v polovici prvej tretiny však začali padať góly. V 10. minúte vzal domáci kapitán Nagy puk rozohrávajúcemu Higgsovi a situáciu vyriešil ideálne - prihrávkou Sujovi pred odkrytú bránku a Košičania viedli 1:0. Ich náskok však dlho netrval. Domáci obranca Deyl pri rozohrávke nastrelil puk iba do Češíka, na ktorého pohotovú strelu nestihol brankár Habal zareagovať - 1:1. Košičania sa o 17 sekúnd na to dopustili pozičnej chyby v defenzíve a hoci Habal Kafkovu príležitosť ešte zmaril, na dorážku voľného Andrisíka nestačil - 1:2.

Od gólovo úrodnej dvojminútovky si oba tímy dávali pozor na defenzívu a vyložených šancí ubudlo. Domáci mali ešte v prvej tretine dve presilovky, ale obrana "baranov" im veľa nedovolila. O vylúčených nebola núdza ani v prvej polovici druhej časti. V nej hostia čelili trom oslabeniam, no vďaka dobrej pozičnej hre a pohybu sa dokázali ubrániť. V 29. minúte sa do jednej z mála sľubných príležitostí v druhej časti predral obranca Rosandič, ale Habal jeho pokus zmaril. Druhá tretina priniesla skôr bojovný hokej s nasadením, ale s minimom vyložených príležitostí. Góly nepriniesli ani pokusy Kafku v 36. minúte a ani domáceho Biceka o tri minúty neskôr.

V 46. minúte ušli hosťujúci Kubka a Skalický do brejku dvoch proti jednému, no druhý menovaný sám pred Habalom neskóroval. O minútu na to sa do šance dostal aj Košičan Milý, no aj brankár Lawson dokázal svoje kvality. V 52. minúte sa v nebezpečných pozíciách ocitli Nagy i Šoltés, ale skóre nezmenili. V 55. minúte zaujala potýčka Dudáša s Matoušekom, po ktorej dostali obaja "kohúti" tresty na 2+2 minúty. Domáci v záverečnej minúte skúsili aj hru so šiestimi hráčmi, ale vyrovnávajúci gól nedokázali streliť.

HC Košice - HC ď05 iClinic Banská Bystrica 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
Góly: 10. Suja (Nagy) - 11. Češík, 12. Andrisík (Kafka). Rozhodovali: Mllner, Štefik - Gavalier, Smrek, vylúčení: 4:8 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 4075 divákov.