Banská Bystrica Horehronie

Bystrica prehrala tretí zápas po sebe. Nitre nedala ani gól

Banskobystričania v Nitre nestrelili ani gól. O konečnom výsledku v podstate rozhodla už prvá tretina. Barani v nej inkasovali v priebehu pár sekúnd 2 góly.

Bystrica trpela v Nitre na streleckú nemohúcnosť. Gólovo sa nepresadila.(Zdroj: TASR)

Prvú vážnejšiu príležitosť zápasu mali domáci hokejisti, keď Meland hľadal v 3. minúte peknou prihrávkou Štefanku, ale ten puk minul. V 5. minúte podnikli domáci rýchly protiútok, ktorý zakončil presnou strelou medzi nohy bystrického gólmana Mezei a poslal Nitru do vedenia 1:0. Už o 15 sekúnd vyhrávali Corgoni o dva góly. Pred bránu dostal presnú prihrávku Krištof a prekonal Bacashihuu 2:0. Domáci nepoľavovali a veľkú príležitosť mal v 7. minúte Slovák, ktorý zakončoval prečíslenie 2 na 1, ale Bacashihua jeho strelu vyrazil. Brankár Nitry Halo nemal veľa práce a mierilo na neho minimum striel. Nebezpečný puk vyslal na nitriansku bránu Kafka, ktorého bekhendové zakončenie z 19. minúty zneškodnil Halo.

Začiatok druhej tretiny začali hostia o poznanie lepšie ako v prvej. Hala ohrozil strelou počas presilovej hry Matoušek, ale mladý brankár si poradil. V 28. minúte predviedli pohľadnú akciu Tvrdoň so Slovákom, ale zakončenie druhého menovaného skončilo len na Bacashihuovi. V 33. minúte mal počas presilovej hry príležitosť Tvrdoň, ale Bacashihua zasiahol lapačkou. Nitrania hrali aj naďalej aktívne a robili hosťujúcej obrane veľké problémy.

Na začiatku tretej tretiny si najskôr poradil brankár Halo so strelou Belluša a vzápätí efektne vyhlavičkoval strelu Bortňáka. Hostia začínali viac otvárať defenzívu a to mohol využiť Versteeg, ktorý zakončoval prečíslenie, ale iba do dobre postaveného Bacashihuu. V 49. minúte ušiel po ľavom krídle Ručkay, ale on ani dorážajúci Blackwater nepretlačili puk cez bystrického brankára. V 55. minúte Nitrania odskočili svojmu súperovi už na rozdiel troch gólov, keď presilovú hru využil Cope. V závere už neprišlo nič dramatické, Nitra si ustrážila víťazstvo a brankár Halo sa mohol radovať z prvého čistého konta.

Povedali po zápase:

Andrej Kmeč, tréner Nitry: "My sme odohrali výborný zápas na čele s brankárom Halom. Celý kolektív odviedol veľmi dobrú prácu. Veľmi dobre sme si poradili s tou fyzickou prácou Bystrice, s tými nahadzovanými pukmi. Vstup do zápasu bol veľmi dobrý, premenili sme dve šance. V priebehu prvej tretiny sme si ešte vytvorili šance, ktoré sme možno chceli zakončiť až do prázdnej brány a nezahrali sme to jednoduchšie a odskočiť na väčší gólový rozdiel. Dnes jediná naša slabšia vec boli presilové hry, aj keď ten tretí gól sme dali v presilovke, ale v iných zápasoch by nás to mohlo mrzieť. Na druhej strane sme dnes hrali veľmi disciplinovane a vylúčení bolo na naše pomery minimum."

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "My sme mali veľmi zlý vstup do zápasu, to sa týka celej prvej tretiny. Hneď v prvých minútach sme inkasovali dva góly. Nitra bola prvú tretinu jasne lepšia, rýchlejšia, dominovala v súbojoch, my sme boli všade o krok pozadu. Čo sa týka ďalšieho priebehu, tak tam sme sa trochu vzchopili a boli častejšie na puku, ale do nejakých vyložených šancí sme sa nedostali. Domáci samozrejme dobre bránili, čakali na našu chybu a tie prišli, takže myslím, že dnes domáci zaslúžené víťazstvo."

Hokej - Tipsport liga 2016/2017 - 37. kolo - nedeľa: HK Nitra - HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Góly: 5. Mezei (Marek Slovák, M. Tvrdoň), 5. Krištof (H. Ručkay, Blackwater), 55. Cope (M. Tvrdoň, Milam)
Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, O. Hejduk - Výleta, J. Tvrdoň, 3336 divákov

Zostavy:

Nitra: Halo - Ordzovenský, Milam, Mezei, Pupák, Meland, Versteeg, Piačka, Korím - M. Tvrdoň, Marek Slovák, Cope - Blackwater, Krištof, H. Ručkay - Macík, J. Štefanka, J. Šiška - Šille, L. Paukovček, Bajtek

Banská Bystrica: Bacashihua - Wishart, Maione, V. Mihálik, P. Luža, Kubka, I. Ďatelinka, Matuškin, Ťavoda - Buc, Truchno, Hickmott - Bortňák, Handzuš, Kafka - Lamper, Češík, T. Matoušek - Róth, Tamáši, Belluš