Banská Bystrica Horehronie

Dukla nezvládla zápas s Trnavou B

Banskobystričania prezimujú na predposlednom mieste tabuľky, keď získali iba 10 bodov.

Dukla doma nestačila ani na Trnavu B.(Zdroj: ML)

Dukla B. Bystrica – Spartak Trnava B 0:2 (0:1)

Góly: 41. K. P. Yao, 85. F. Tomovič

ŽK: 73. Daniel, 40. Vila, 84. Ungar - 58. Tomovič, 68. Mihálik, 77. Gombala, 11. Richnák, 33. Yao

Rozhodovali: Kozák - Poracký, Mihalík, divákov: 226

Banská Bystrica: Ďurčo - Chupáč, Daniel, Snitka, Cvik (71. Malík), Džoni (90. Valent), Vila, Vitek (62. Urgela), Jarabica, Savić, Ungar

Spartak B: Strapák - Horník, Tomovič, Mihálik (76. Juhás), Bališ (87. Dzíbela), Ujlaky, Gombala, Richnák, Yao (61. Dubec), Hrebík, Oravec

Posledný zápas jesene sa hral na mimoriadne ťažkom teréne. Mužstvá zvolili rozdielnu taktiku. Kým domáci vedomí si fyzickej prevahy v obrane aj v útoku sa spoliehali predovšetkým na nakopávané lopty na Vilu, hostia z Trnavy sa snažili kombinovať aj na ťažkom teréne. Trnava mohla viesť už v 5. minúte, kedy sa sám na brankára rútil Yao, no Ďurčo jeho kľučku vystihol a včas sa mu vrhol pod nohy. Potom domáci zabrali a v 12. minúte po priamom kope Snitku vracal loptu na zadnej žrdi Chupáč na Jarabicu, ktorého pekným zákrokom vychytal Strapák a následnú dorážku poslal Chupáč vysoko nad. Domáci boli naďalej mierne aktívnejší, v 24. minúte hlavičkoval Vila po rohu Saviča vysoko nad. Trnava sa k zakončeniu dostala opäť až v 26. minúte, no Ujlaky krížnou strelou Ďurča neprekvapil. O dve minútky bolo opäť horúco pred Strapákom, no závar po strele Snitku gólom neskončil. V 33. minúte spadol v pokutovom území Yao, no rozhodca postrehol filmovanie. V 35. minúte vyhral po priamom kope Jarabica hlavičkový súboj so Strapákom, no lopta letela nad. V 41. minúte hosťujúci Yao vyzvŕtal štyroch hráčov, no následná strela Ujlakyho bola zblokovaná na roh. Ten hostia zahrali nakrátko a po nacvičenej akcii zakončil z piatich metrov Yao – 0:1.

Do druhého polčasu vstúpili lepšie hostia. Paradoxne po ďalšej štandartke domácich sa v skrumáži nepresadil Jarabica. Hostia mali mierne navrch, no šance sa rodili len ťažko. V 64. minúte zakončoval Mihálik nad a v 76. minúte podobne pochodil aj striedajúci Urgela. V 82. minúte poslal prudký center Richnák a len parádny zákrok Ďurča po nešťastnom odkope Jarabicu zachránil Duklu. V 84. minúte hasil v čistej šanci Ungar len za cenu žltej karty. Nariadený priamy kop parádne ponad múr zakrútil za Ďurčov chrbát Tomovič a definitívne rozhodol. Dukla tak nezvládla ani posledný zápas jesene. Šancu z hry si nevytvorila počas celého zápasu, hrozila jedine zo štandartiek, no paradoxne oba góly inkasovala práve z nich.

Ostatné výsledky 18. kola: Šamorín – N. Mesto 1:1, Skalica – Martin 3:2, Sv. Jur – Žilina B 0:1, Nitra – Sereď 2:1, Pohronie – Slovan B 2:1.

12. Sv. Jur 18 3 1 14 15:41 10 -17

Program 19. kola: 4. 3. o 15:00 B. Bystrica – Sv. Jur, N. Mesto – Skalica, Martin – Pohronie, 5. 3. o 10:30 Trnava B – Šamorín, Slovan B – Nitra, o 15:00 Sereď – Žilina B.