Barani nestačili na Košice (+FOTO)

Napriek tomu si udržali pozíciu na čele tabuľky.

(Zdroj: TASR)

HC'05 iClinic B. Bystrica - HC Košice 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Na úvodný gól v šlágri kola prvého s druhým sa čakalo veľmi dlho napriek tomu, že obaja brankári mali neustále plno práce. Od začiatku sa do seba tímy 'zahryzli', gól síce bol na spadnutie, no nie a nie padnúť. Až Hickmott v presilovke otvoril v 37. min skóre, keď zľava na úrovni kruhu vystrelil do prehusteneného priestoru pred bránkou. Z vedenia sa 'barani' dlho netešili, len niečo vyše dve minúty. V 39. min pomohol delovke Šedivého od modrej teč Bartánusa a bolo zrejmé, že v tretej tretine si vo výbornej atmosfére diváci užijú veľa adrenalínu.

Z množstva šancí si zaslúžilo spomenúť niektoré, napr. hosťujúcich Hričinu a Biceka hneď v úvode, na druhej strane Matouška s Češíkom v prečíslení, alebo Bezúcha v 9. min. Góly si pýtali aj ďalšie akcie, v presilovke teč Suju, onedlho v 15. min prečíslenie Truchnu a Hickmotta. Domácich mrzela aj nevyžitá presilovka o dvoch hráčov trvajúca 64 sekúnd, ktorá sa preklopila aj do druhej tretiny. V nej vzruchu o niečo ubudlo, streleckých príležitostí však nie a diváci sa napokon predsa len gólov dočkali. Tretia tretina sa začala pre domácich nádejne. V 42. min inak výborný brankár Habal nestačil zareagovať na teč Hickmotta a domáci sa priblížili k trojbodovému víťazstvu, prvému v tejto sezóne proti 'železiarom'. V 49. min im však plány narušila ukážková individuálna akcia Hrušku a jeho strela pod žŕdku.

Remízový stav takmer narušila šanca Buca v 51. min, no aj pri nej si brankár Habal udržal chladné nervy. Hosťom k vedeniu pomohla presilovka, síce akurát vypršala, no Cebák sa ešte nestihol do hry zapojiť a Šedivý od modrej trafil ponad vyrážačku Bacashihuu. Na svetelnom ukazovateli naskočili čísla, akými Košičania predtým 'baranov' dvakrát zdolali a vydržali s týmto stavom až do konca. Možno aj vďaka presilovke s vylúčením Matouška necelé tri minúty pred koncom. Domácim nepomohla v samom konci na vyrovnanie už ani 40-sekundová powerplay a pretrhli si tak predchádzajúcu sedemzápasovú víťaznú šnúru.

Góly: 37. Hickmott (Maione, Bezúch), 42. Hickmott (Maione, Surový) - 39. Bartánus (Šedivý, Miklík), 49. Hruška (Varga), 54. Šedivý (Klíma).

Rozhodcovia: Jonák, J. Konc - M. Smrek, R. Bednár, vylúčení 4:5, presilovky 1:0, navyše 10 min Matoušek (B. Bystrica) za napadnutie hlavy a krku, v oslabení 0:0, 2841 divákov (vypredané).

HC'05 iClinic B. Bystrica: Bacashihua - Kubka, Ďatelinka, Wishart, Malone, Matuškin, Mihalik, Cebák - Lamper, Češík, Matoušek - Buc, Surový, Hickmott - Lunter, Truchno, Tománek - Róth, Tamáši, Bezúch