Rakytovce v druhom polčase zmietli Kováčovú, tesná prehra Kremničky

Súhrn víkendových zápasov 14. kola III. ligy a dohrávok IV. a V. ligy.

Kremnička ukončila jesennú časť tesnou prehrou v Kalinove.Kremnička ukončila jesennú časť tesnou prehrou v Kalinove. (Zdroj: pp)

III. liga

Podbrezová B - Lučenec 2:2 (1:2)

Podbrezová začala zápas aktívne a už v 7. minúte sa dostala do vedenia. K priamemu kopu z pravej strany sa postavili Pančík s Lihanom a druhý menovaný zakrútil loptu na bližšiu žrď, no ku gólu mu pomohli aj hráči v múre, pomedzi ktorých smerovala lopta na bránu. Hostia však už o necelých desať minút vyrovnali, keď sa po centri z ľavej strany presadil hlavou na zadnej žrdi Majkút. Hostia zaznamenali dokonalý obrat v 39. minúte, kedy Sándor nádhernou strelou z 20-tich metrov od brvna prekonal Lukáča. Domáci v druhom polčase zvýšili aktivitu s cieľom vyrovnať. To sa im nakoniec podarilo v 59. minúte, kedy obranca hostí po súboji v pokutovom území spadol na zem a loptu pred Pančíkom nezmyselne vyhodil rukou. Nariadený pokutový kop Juraj Pančík pohodlne premenil. Do konca zápasu už hŕdtka divákov gól nevidela a Podbrezová tak po remíze prezimuje na 6. mieste tabuľky.

Góly: 7. Lihan, 59. Pančík (pk) – 16. Majkút, 39. Sándor

ŽK: Vančo, Crisan, Oláh

Pred 50 divákmi rozhodoval Valentíny.

Podbrezová B: Lukáč - Turlík (90. Petrík), Fischer, Očenáš, Lihan, Lipčák (46. Turňa), Káčerík, Križanovský, Szczpepaniak, Marchuk, Pančík

Kalinovo – Kremnička 1:0 (0:0)

Hostia z Kremničky začali nebojácne a držali opraty zápasu vo svojich rukách. Kalinovo hrajúce doma sa paradoxne zameralo na obranu a brejky. Prevaha Kremničky mohla byť odmenená v 25. minúte, ale Kolláti z piatich metrov napálil iba do brankára. V druhom dejstve sa obraz hry nezmenil, domácim však vyšla jedna brejková situácia v 56. minúte a Hronec prekonal Krejčího. Od tohto momentu sa hralo takmer neustále na polovici domácich, no Kremnička sa trápila v koncovke a v Kalinove sa vyrovnávajúceho gólu nedočkala.

Gól: 56. Hronec

ŽK: Fehérvári, Prepelica, Ľupták – Hornyák

ČK: 87. Výlupok

Pred 200 divákmi rozhodoval Ľupták.

Kremnička: Krejčí – Búry, Hornyák, Laksik, Kostúrik, Kolláti (82. Kamenský), Ševčík, Bíreš, Výlupok, Tóth (45. Rafanides), Herich

Ostatné výsledky 14. kola: Žarnovica – N. Baňa 7:3, Krásno – Námestovo 1:1, L. Hrádok – L. Štiavnica 6:0, Teplička – Detva 3:0, Fiľakovo – Čadca 1:3, Makov – Stráža 0:2.

16. Makov 15 3 1 11 17:34 10 -14

Predpokladaný začiatok jarnej časti je 18. marca 2017.

IV. liga

Šalková – Poltár 3:0 (1:0)

Hostia z Poltára začali nebojácne a vysokým napádaním sťažovali rozohrávku Šalkovej. Domácim ku snahe hrať kombinačne nepomáhal ani ťažký terén. V úvode mal gól na kopačke po centri Šimčíka Palovič, no nezakončil presne. Hostia v 7. minúte pohrozili po rohovom kope a následnej strele z voleja po odrazenej lopte, Vernarský však loptu vyrazil. Aj ďalšie štandartky hostí boli nepríjemné. Domáci sa snažili hrať po krídlach, no centre Rusnáka ani Šimčíka gól nepriniesli. Domáci tak šli do vedenia po rohovom kope Rusnáka v 17. minúte, hlavou sa presadil Libič. Šalková hrozila hlavne z rohov a využívala svoju výškovú prevahu, no zakončenia Libiča, Dobríka, či Mesíka gólom neskončili. Domáci mohli ešte zvýšiť po prieniku a spätnej prihrávke Rusnáka, no Chovanec mieril tesne vedľa. Cez polčas prišiel na ihrisko Debnár a hru domácich oživil. Hneď v úvode prvým dotykom loboval brankára, no netrafil bránu. V 58. minúte pridali domáci druhý gól, keď po akcii Libiča a peknej prihrávke Debnára sa presadil Vučkovič. Domáci mali jasne navrch a tretí gól prišiel o pár minút. Opäť v ňom mala prsty dvojica Debnár – Vučkovič. Prvý menovaný strelca dvoch gólov vtipne vysunul pätičkou a srbská posila domácich strelila svoj 9. gól v súťaži. Následne sa na ihrisko aj vplyvom neistého výkonu rozhodcu vkradla zbytočná nervozita. Domáci si však už víťazstvo pohodlne postrážili. Na vedúce S. Ďarmoty sa dotiahli na rozdiel dvoch bodov a práve na pôde lídra tabuľky sa predstavia hneď v prvom jarnom kole.

Góly: 17. Libič, 58. a 67. Vučkovič

ŽK: Palovič, Chovanec – Skýpala, Šuška, Poliak, Škalák

Pred 100 divákmi rozhodoval Kosturský.

Šalková: Vernarský – Kútik, Pa. Dobrík, Mesík, Štubniak, Rusnák (78. Lašút), Libič, Palovič, Vučkovič, Šimčík (66. T. Tuček), Chovanec (46. Debnár)

Rakytovce - Kováčová 5:1 (1:1)

Domáci do zápasu vstúpili aktívne a v 4. minúte sa aj dočkali gólu, no ten pre ofsajdové postavenie Vargu neplatil. Hostia prehusťovali priestor pred šestnástkou a tak to domáci skúšali hlavne strelami z diaľky, najaktívnejší bol v tomto smere Kohút. V 18. minúte však udreli hostia, po centri najvyššie vyskočil Kalutskyi a presnou hlavičkou otvoril skóre stretnutia. Domácich gól zaskočil a na ich kopačky sa vkradla nervozita. Blízko vyrovnaniu boli v 35. minúte, po centri Sylvestra sa v skrumáži lopta dostala ku Kohútovi, no ten tesne minul bránu hostí. V 43. minúte po rohovom kope a centri Kohúta loptu jemne hlavou pohladil Sylvestr a bolo vyrovnané. Vstup do druhého polčasu mali domáci rozprávkový, v 49. minúte zlyhala hosťom ofsajdová pasca a Varga presnou strelou k žrdi poslal Rakytovce do vedenia. O tri minúty neskôr sa opäť presadil Varga po priamom kope Považanca a hlavou zvýšil na 3:1. V 59. minúte po rohovom kope hostia zabudli na Sylvestra a ten nikým neatakovaný zvýšil už na 4:1. V 70. minúte sa vo výbornej šanci ocitol Varga, no preváhal správny okamih na zakončenie a zaznamenie hetriku. V 75. minúte ideálnou prihrávkou vyzval Varga na gól Kohúta, lenže proti bol skvelý zákrok hosťujúceho brankára Ruska. Konečnú podobu výsledku dali domáci v 85. minúte, keď po rohovom kope sa lopta dostala k Hámorníkovi a ten presnou strelou zaznamenal svoj prvý gól v drese Rakytoviec a uzavrel stav stretnutia na konečných 5:1.

Góly: 43. a 59. Sylvestr, 49. a 52. Varga, 85. Hámorník - 18. Kalutskyi

ŽK: Bútora, Varga - Homola, Kalutskyi, Majerčík

Pred 80 divákmi rozhodoval Kuteľ.

Rakytovce: Gardošík - Podkonický, Gašpar, Ondrejka, Sylvestr - Bútora (55. Schillinger), Považanec, Hámorník, Kohút - Malatinec (83. Klíma), Varga (88. Dzúrik)

14. Poltár 13 1 3 9 8:26 6 -15

Predpokladaný začiatok jarnej časti je 25. marca 2017.

V. liga

Partizán Čierny Balog – Štiavnické Bane 9:2 (4:1)

Domáci Partizán nastúpil do zápasu v hernej a hlavne psychickej pohode, pretože i v prípade neúspechu by mu už líderskú pozíciu nikto nemohol vziať. Do svojho súpera sa zahryzol už v štvrtej minúte, kedy otvoril skóre Filip Betka. Po uplynutí úvodnej 20-minútovky prišli ďalšie dva zlepené údery v podaní favorizovaných domácich, kedy najprv z penalty a neskôr po krídelnej akcii zvýšil už na 3:0 Michal Mózer. Po polhodine hry nastal čas najlepšieho hráča zápasu Jozefa Auxta, ktorý vstrelil v zostávajúcom priebehu zápasu 5 gólov! Hostia záver súťaže značne vypustili a aj v poslednom zápase kalendárneho roku 2016 pôsobili odovzdaným dojmom a i preto si odvážajú vysokú prehru 9:2.

Góly: 4. Filip Betka, 18. (11m), 20. a 82. (11m) Michal Mózer, 31., 52., 64., 66. a 85. Jozef Auxt – 43. Peter Michalek, 53. Dávid Budinský (11m)

ŽK: 0 – Ivan Pastier, Marek Pastier, Peter Michalek

Pred 60 divákmi rozhodoval Olšiak.

PARTIZÁN: Hermanský – E. Pančík, M. Gajdošík, Vozár, Peťko (46. Mário Auxt), Mózer, F. Betka (58. P. Kováčik), Pečovský (63. Daxner), Ťažký, J. Auxt, L. Betka

ŠT. BANE: M. Neuschl – I. Pastier, Košarník, M. Pastier, Drexler, Michalek, Budinský, Kubina, Haboš (24. P. Neuschl), Chrenovský (87. Vilmon), Dlhoš

Dobrá Niva – Jakub 1:2 (1:1)

Jakub cestoval na pôdu hrateľnej Dobrej Nivy, ktorá po skvelom úvode súťaže začala postupom času strácať dych a najmä body. To hostia využili už v 15. minúte otváracím gólom zápasu v podaní Šimona Spišiaka. Dobrá Niva dokázala odpovedať gólom do šatne v závere polčasu, kedy vyrovnanie obstaral ich najlepší strelec Martin Kucbel. Nabudený Jakub sa však v druhom polčase nevzdával, za čo bol odmenený štvrťhodinu pred koncom víťazným gólom hrdinu zápasu Šimona Spišiaka. Jakub tak týmto víťazstvom situáciu poriadne zamotal a zapríčinil tak fakt, že medzi 6. Štiavnickými Baňami a 12. Priechodom je rozdiel v tabuľke len tri body!

Góly: 43. Martin Kucbel, 15. a 78. Šimon Spišiak

ŽK: Rastislav Kyslý, Martin Kucbel – Pavol Poljovka

Pred 140 divákmi rozhodoval Budinec.

DOBRÁ NIVA: P. Kováč – R. Kyslý (46. Kolény), Zbončák, Baláž (46. Ukrop), Kucbel, Randis, T. Cibuľa, P. Kováč, M. Kyslý, Raniak (65. Plichta), P. Cibuľa

JAKUB: Filadelfi – Bielik (76. Kubacký), Cimerman, Potančok, Spišiak, Janík (90. Štrba), Polák, Čief (90. Štefanišin), Pánik, P. Poljovka, Porubský

Ostatné výsledky: Hontianske Nemce – Hliník nad Hronom 2:2

1. Č. Balog 13 9 2 2 31:14 29 11

2. Selce 13 7 3 3 33:28 24 3

3. Krupina 13 6 4 3 21:10 22 4