Štvrtoligové derby Šalková - Rakytovce pre domácich (+VIDEO)

Sumár víkendových zápasov III., IV. a V. ligy.

III. liga

Detva - Podbrezová B 0:2 (0:1)

Detvianski futbalisti chceli nadviazať na dobré výkony a výsledky z uplynulých kôl. Pod Poľanu zavítala rezerva fortunaligovej Podbrezovej. Zápas mal svoju kvalitu, hostia boli behaví a chceli v Detve uhrať dobrý výsledok. V prvom dejstve boli šance na oboch stranách, do vedenia šla Podbrezová po peknej akcii na jeden dotyk, na ktorej konci bol v 29. minúte Marchuk. Po zmene strán hrali domáci systémom 4-5-1, nechceli otvoriť hru. Detva si vypracovala viacero šancí, najväčšiu mal Tomáš Pančík po narážačke s Lapinom v poslednej desaťminútovke. Útočník Detvy šiel sám na gólmana hostí, ale z tohto mráčika nezapršalo. Práve toto bol zlomový okamih stretnutia, pretože hostia napokon v 85. minúte potvrdili zisk troch bodov, keď sa trafil v 85. minúte druhý z bratskej dvojice Pančíkovcov - Juraj.

Góly: 29. Marchuk, 85. J. Pančík

ŽK: Michálik, Kamas, Oliinyk - Očenáš

ČK: 77. Karásek (Detva)

Pred 120 divákmi rozhodoval Hrivík.

Podbrezová B: Pavol - Turlík, Fischer, Očenáš, Lihan, Lipčák, Káčerík, Szczpepaniak (65. Križanovský), Tešlár (90. Turňa), Marchuk (80. Petrík), J. Pančík

Kremnička – Teplička 3:1 (0:0)

Od úvodu sa hral vyrovnaný futbal, hoci domáci boli jasným favoritom. Hostia hrozili hlavne po akciách zo strán, domáci zo štandardných situácii. Prvý polčas sa skončil remízou, keďže Kostúrik napálil loptu iba do brvna. Druhý polčas domáci otvorili obranu, čo bol impulz pre hostí, ktorí sa v 64. minúte dostali do vedenia gólom Králika. Kremnička ožila po prestriedaní. Boli to práve striedajúci hráči, ktorí rozhodli o výsledku. Vyrovnanie prišlo po krásnom góle Výlupka po troch minútach na ihrisku. Kremnička nakoniec strhla víťazstvo na svoju stranu až v úplnom závere. V 89. minúte si center Výlupka zrazil do vlastnej brány Dirgas a tretí gól pridal o minútu Laksik po samostatnom nájazde do úplne otvorenej obrany hostí.

Tretí gól úplne otvorená obrana a nájazd laksika

Góly: 68. Výlupok, 89. Dirgas (vlastný), 90. Laksik – 64. Králik

ŽK: Laksik, Kolláti, Kollár, Bíreš – Ozimý, Miko

Pred 100 divákmi rozhodoval Butora.

Kremnička: Krejčí – Hornyák, Rafanides (65. Vúlupok), Laksik, Kostúrik, Kolláti (90. Búry), Daniel, Ševčík, Kollár, Kamenský (65. Sokol), Bíreš

Ostatné výsledky 13. kola: Lučenec – Žarnovica 0:5, L. Štiavnica – Makov 3:2, Námestovo – L. Hrádok 0:1, Stráža – Čadca 0:1, Kalinovo – Fiľakovo 1:0, N. Baňa – Krásno 3:0.

16. Makov 14 3 1 10 17:32 10 -11

Program 14. kola: 5. 11. o 13:30 Žarnovica – N. Baňa, Krásno – Námestovo, o 15:00 Podbrezová B - Lučenec, 6. 11. o 10:30 L. Hrádok – L. Štiavnica, o 13:30 Teplička – Detva, Kalinovo – Kremnička, Fiľakovo – Čadca, Makov – Stráža.

IV. liga

Šalková – Rakytovce 2:0 (1:0)

Úvod zápasu a aj prvý polčas patril jednoznačne domácim. Tí do desiatich minút trikrát vyskúšali pozornosť Koválika strelami spoza pokutového územia. V 18. minúte po centri Rusnáka hlavičkoval Chovanec nad. O minútu neskôr sa domáci dočkali zaslúženého vedenia, keď potrestali pasivitu hostí a po rohovom kope na vzdialenejšej žrdi dorazil loptu do siete Pavol Dobrík. Hostia po góle mierne zvýšili aktivitu, ale v prvom polčase ostal domáci brankár Vernarský bez práce. V druhom polčase sa do zápasu viac dostali aj hostia a po hodine hry hlavičkoval hosťujúci kapitán Gašpar tesne vedľa brány. Domáci udreli v 65. minúte, keď po rohovom kope dokázal loptu vrátiť do ohňa Vučkovič a Libič hlavou zvýšil na 2:0. Až po druhom góle začali hostia hrať futbal, to už ale domáci mali nahrané a umnou hrou bránili dvojgólový náskok. O ten mohli prísť v 68. minúte, ale po hlavičke Vargu ich zachránila žrď. V 71. minúte sa zoči-voči Vernarskému ocitol Bútora, no ani ten domáceho brankára neprekonal. Šalková v závere hrozila hlavne z brejkov a po jednom z nich a centri Rusnáka hlavičkoval Vučkovič nad. V 78. minúte Kohút z priameho kopu pekne obstrelil múr, no domáci brankár loptu pekným zákrokom vyrazil na roh. V úplnom závere sa ešte vo výbornej šanci ocitol Chovanec, no bránu Koválika z vnútra šestnástky prestrelil. O zaslúžené tri body pre Šalkovú sa tak dvomi gólmi postarala domáca stopérsky dvojica.

Góly: 19. Pa. Dobrík, 65. Libič

ŽK: Mesík, Podkonický (obaja Rakytovce)

Pred 150 divákmi rozhodoval Kuchársky.

Šalková: Vernarský – Kútik, Libič, Pa. Dobrík, Štubniak, Rusnák, Palovič, Vučkovič, Zimnikoval (57. Mesík), Šimčík (73. Debnár), Chovanec

Rakytovce: Koválik - Podkonický, Gašpar, Mesík, Kohút, Bútora, Hámorník, Ondrejka, Považanec, Schillinger (62. Sylvestr), Varga (69. Malatinec)

Načítavam video...

Tornaľa – Medzibrod 0:4 (0:1)

V súboji tabuľkových susedov sa dostali do vedenia hostia v 13. minúte zásluhou Pipicha, ktorý ušiel domácej obrane a zo samostatného úniku prekonal brankára. Ten istý hráč mohol po polhodine navýšiť vedenie Medzibrodu, ale ďalší jeho samostatný nájazd domáci brankár vyrazil a strelu Samuelčíka stihol zachytiť obranca ešte pred bránkovou čiarou. Hostia boli aktívnejší aj po prestávke a ich prevahu zúročil v 57. minúte zblízka Samuelčík, ktorý o pár minút svojím druhým gólom prakticky definitívne rozhodol o zaslúženom víťazstve Medzibrodu. Hostia bezpečne kontrolovali vývoj zápasu a v závere ešte uzavrel výsledok peknou strelou Sedliak. Medzibrod tak po zlom úvode súťaže bude napokon vďaka sedemzápasovej sérii bez prehry zimovať na peknom 3.mieste.

Góly: 13. Pipich, 57.63. Samuelčík, 87. Sedliak

ŽK: Jankóšik - Pipich, Peter Haviar, Belluš

Pred 300 divákmi rozhodoval Jelok.

Medzibrod: Tonhajzer - Majerník, Peter Haviar, Rajčok, Belluš, Vančo, Kelemach, Samuelčík, Sedliak, Pipich, Miroslav Haviar (15. Peter Sokol)

S. Ďarmoty – Jupie Badín 0:0

V prvom polčase sa hral nezáživný futbal s minimom šancí. Na katastrofálnom teréne si mužstvá nedokázali poriadne prihrať a tak sa mohli uchylovať len k nakopávaným loptám. Domáci zvyknutí na tieto podmienky sa s tým lepšie vysporiadali a prvú šancu mali v 18. minúte. Po dlhej krížnej lopte sa dostal do šance N. Havrila, ale hosťujuci brankár si sám zoči-voči strelcovi poradil. Hostia mali v prvom polčase iba náznaky šancí. Najskôr spätnú prihrávku netrafil M. Giertl a Konderova strela nenarobila domácemu brankárovi problémy. Domáci ešte raz pohrozili, ale strelu hosťujúci brankár vyrazil a obrana ju odvrátila do bezpečia. V druhom polčase mali hostia sťažené podmienky, keďže hrali proti vetru a slnku. Domáci mali šancu, keď sa ich hráč ocitol v nájazde, ale tiesnený zakončil len do pravej nohy Škubáka. Badin mal šancu, keď sa v šestnástke ocitol Pšida, ale miesto strely volil prihrávku na Kondera do ofsajdu. Ďarmoty si vypracovali ešte jednu priležitosť, ale Škubák najskôr vyrazil nájazd nohou a poradil si aj s následnou strelou. Viac sa už na oboch stranách neudialo a v poslednom zápase si mužstvá body podelili.

ŽK: Berec – V. Giertl, Hudec, Hlavatý

Pred 150 divákmi rozhodoval Mychyniak.

Jupie Badín: Škubák – Pšida, V. Giertl, Hudec, Švec, Konder, Giertl, Ulehla (46. Marko, 90. Samson), Baláž, Hlavatý, Ďurta

Ostatné výsledky 13. kola: Olováry – V. Krtíš 1:1, Revúca – Vinica 2:0, Kováčová – Poltár 2:1, Hriňová – Pliešovce 2:1.

14. Olováry 12 1 3 8 9:33 6 -9

Program dohrávok: 5. 11. o 13:30 Rakytovce – Kováčová, o 14:00 Šalková – Poltár, 6. 11. o 13:00 Olováry – Revúca.

V. liga

Priechod – Štiavnické Bane 2:0 (1:0)

Domáce mužstvo nastúpilo do zápasu s cieľom napodobniť zodpovedný víťazný výkon z Krupiny a čo najúčelovejším spôsobom hry vydolovať tri body z rozlúčkového zápasu kalendárneho roku 2016, avšak bez najlepšieho strelca mužstva Daniela Schmidtmayera. Prvú vážnejšiu šancu však mali hostia, avšak hlavičku osamoteného Budinského výborným reflexívnym zákrokom zneškodnil brankár Priechodu Vesel. Na opačnej strane Priechod zahrozil v 18. minúte a ihneď gólovo. Rohový kop zahral Matúš Vajda, navrátivší po dlhodobom dištanci, s milimetrovou presnosťou na hlavu útočníka Hejčíka, ktorý sa do lopty položil náramne a hlavou otvoril skóre zápasu – 1:0. V prvom polčase však Priechod s tesným vedením značne riskoval a potrestať to mohol najprv Pastier, ktorému po skvelej prihrávke Chrenovskému v poslednej sekunde už pred takmer istým gólom výborne loptu vypichol domáci Richard Slobodník. Ten istý hráč mohol zvýšiť na 2:0, s jeho ďalekonosnou strelou si však brankár hostí Neuschl poradil. Najväčšiu šancu na vyrovnanie mali hostia v 38. minúte, domácich však opäť podržal prvotriednym zákrokom – skvelým vybehnutím a znemožnením streleckého uhla David Vesel. V závere mal ešte pološancu Matúš Vajda, avšak jeho „obaľovaný“ pokus skončil pár centimetrov vedľa. Do druhého polčasu nastúpili Štiavnické Bane s taktikou vyčkávania na prípadné rýchle brejky, do tých sa im postupom času už však príliš nechcelo a tak pribúdajúcimi minútami pôsobili zatrpknutým dojmom, najmä v ofenzíve. Domáci Priechod držal tesné vedenie a taktiež sa nemusel nikam naháňať a preto ďalší zaujímavý moment prišiel až v 72. minúte a opäť s gólovým korením. Po akcii z ľavej strany Peter Šulaj ideálne naservíroval loptu Richardovi Slobodníkovi a ten krásnou a umiestnenou ranou do vinkla zvýšil už na značne ukľudňujúcich 2:0. Záver zápasu už mal len formálny charakter, hostia rezignovali, čo mohol využiť najprv Šulaj, tomu však v poslednej chvíli loptu vykopol dobrým defenzívnym zákrokom stopér Dlhoš a v závere aj Patrik Ivanič, jeho zakončenie však mierilo tesne vedľa. Priechod tak ziskom troch bodov poskočil na jesenné 11. miesto tabuľky.

Góly: 18. Róbert Hejčík, 72. Richard Slobodník

ŽK: 0 – Martin Drexler

Pred 120 divákmi rozhodoval Farsky.

PRIECHOD: Vesel – Filip Vajda, Penov, Milan Slobodník, Molnár, Čabala, Šinkovkin, Richard Slobodník (78. Patrik Ivanič), Matúš Vajda (88. Mendel), Šulaj (83. Knižka), Hejčík

ŠT. BANE: M. Neuschl – Pastier, Košarník, P. Neuschl (85. Hanusz), Vilmon, Dlhoš, Drexler, Michalek, Budinský, Chrenovský, Kubina

Selce – Krupina 1:3 (1:2)

V zápase mužstiev prvej trojky tabuľky sa očakávalo kvalitné stretnutie, avšak domácim Selciam sa nedarilo nadviazať na výkony zo začiatku sezóny a tak tempo udávala prevažne hosťujúca Krupina. Tá sa ako prvá aj ujala vedenia, keď už po štvrťhodine hry poslal svoje mužstvo do vedenia skúsený šutér Mário Želiezka. Selce sa snažili o vyrovnanie a nemuseli naň čakať príliš dlho, presne po polhodine hry im ho zabezpečil doposiaľ najlepší strelec súťaže 14-gólový Filip Koctúr. Gólová oslava domácich však zrejme prebiehala príliš dlho, pretože už po pár sekundách Selce opäť prehrávali, hostí totiž bleskovou odpoveďou poslal do vedenia Slavomír Selecký – 1:2. Týmto stavom sa odchádzalo aj na polčasovú prestávku. Do druhého dejstva opäť lepšie vstúpila hosťujúca Krupina a už v 54. minúte opäť skórovala. Autorom presného zásahu bol Daniel Lietava a jeho gól sa napokon ukázal ako rozhodujúci. Selce už na dvojgólové manko za celých zvyšných 36 minút nedokázali odpovedať a tak si Krupina zo Seliec vezie dôležité tri body v boji o postup.

Góly: 30. Filip Koctúr – 16. Mário Želiezka, 32. Slavomír Selecký, 54. Daniel Lietava

ŽK: Matúš Mesík – Mário Želiezka

Pred 150 divákmi rozhodoval Vrábeľ.

SELCE: Kučera – Maruniak, K. Rakyta, J. Strečok, Radoš, M. Mesík, Trnka, Ríša (58. Kurta), A. Hlinka (26. Hapak), F. Koctúr, M. Matonok

KRUPINA: Pavlenda – Babiak, Kindernaj, Murín, S. Selecký (86. Vician), M. Selecký (82. M. Slúka), Strhársky, Lietava, Boháčik, Želiezka, Paľov (21. Križan)

Jakub – Lovča 1:1 (1:1)

V čisto záchranárskom zápase privítal vo forme hrajúci Jakub taktiež prebudenú Lovču a tak sa i vzhľadom na tabuľkové postavenie oboch mužstiev dal čakať zaujímavý zápas. A to platilo už od úvodných minút, pretože už v 3. minúte sa domáci ujali vedenia gólom Zdenka Cimermana – 1:0. Dlho sa však z vedenia netešili, pretože už o 9 minút obstaral vyrovnanie hostí skúsený stredopoliar Matej Rapčan. Ten istý hráč mohol o pár minút na to poslať hostí do vedenia, avšak veľkú možnosť z nariadeného pokutového kopu nevyužil a stav tak zostal nezmenený. Nič na ňom nezmenili ani príležitosti na oboch stranách a tak sa do kabín šlo sa nič neriešiaceho remízového stavu. V druhom polčase obe mužstvá riešili rovnaký rébus a to hlavne nič nepokaziť a i vzhľadom na to už gólové momenty chýbali a tak sa tabuľkovo pri sebe hrajúce mužstvá rozdelili zmierlivo po bode. Ten však lepšie pasuje hosťujúcej Lovči, ktorá si vďaka nemu udržala nad Jakubom trojbodový náskok.

Góly: 3. Zdenko Cimerman – 12. Matej Rapčan

V 18. min. Matej Rapčan (Lovča) nepremenil 11m.

ŽK: Roman Filadelfi, Matej Pánik, Peter Vajda, Martin Porubský – Radoslav Urgela, Róbert Neuschl, Marek Blaho

Pred 80 divákmi rozhodoval Batiz.

JAKUB: Filadelfi – Spišiak (46. Potančok), Kútik (76. Kubacký), Janík, Polák, Čief, Pánik, Peter Vajda, Pavol Poljovka, Porbuský, Cimerman

LOVČA: Weber – Beňo, Šebeň, Urgela, Rybár, M. Rapčan (84. Škriniar), Mikuška, Neuschl (90. Greguš), Žiak, Ondrík, Blaho

Partizán Čierny Balog – Lieskovec 1:0 (1:0)

V súboji Dávida s Goliášom privítal líder súťaže predposledný Lieskovec a tak o favoritovi zápasu nemohlo byť najmenších pochýb. Avšak domáci Partizán sa na upotenú jednogólovú výhru poriadne natrápil a to ešte môže ďakovať šťastene, že Lieskovec v druhom polčase nepremenil penaltu. Už od úvodných minút však bolo zrejmé, že domáci pôjdu za víťazstvom, no viacero vyložených šancí nedokázali pretaviť v gól. Domáci fanúšikovia museli čakať až takmer do samotného záveru prvého polčasu, kedy konečne prišla vytúžená gólová radosť Partizánu. Postaral sa o ňu skúsený Peter Pečovský. Do druhého polčasu domáci nastúpili so snahou čo najskôr si poistiť tesné vedenie, no tento variant im nevychádzal, navyše presne po hodine hry museli čeliť pokutovému kopu Lieskovca v podaní kapitána Borisa Mihála. Posledné kolo však pre penaltových exekútorov nebolo súdené a tak Mihál penaltu nepremenil. V poslednej polhodine tak domáci Partizán jednogólové vedenie napokon uhájil a tak sa so ziskom 26 bodov stal jesenným majstrom piatej ligy. Bodový náskok na čele tabuľky si ešte môže navýšiť domácou dohrávkou proti Štiavnickým Baniam.

Gól: 41. Peter Pečovský

V 59. min. nepremenil Boris Mihál (Lieskovec) 11m.

ŽK: Mário Auxt - Dominik Golian

Pred 100 divákmi rozhodoval Danko.

PARTIZÁN: Hermanský – E. Pančík, Gajdošík, Vozár, Peťko, Mózer (89. Műller), F. Betka (66. P. Kováčik), M. Giertl, Mário Auxt (57. Jozef Auxt), Pečovský, Ťažký

LIESKOVEC: Kadeřábek – Mihál, Vrana, Konôpka, Golian, Gajdoš, Plesník, Chlebničan, Valach, Krčmárik, Borgoň

Hliník nad Hronom – Sásová 3:0 (1:0)

V skvelej forme hrajúca Sásová zrejme zazimovala svoje mužstvo o týždeň skôr a po fantastickej výhre 4:0 nad Selcami až nečakane vysoko prehrala v Hliníku. Úvod ako aj prvá polhodina zápasu sa síce odvíjala vo vyrovnanom charaktere bez vážnejších šancí, no zároveň pribúdajúcimi minútami začalo platiť pravidlo, že zvíťazí ten, kto prvý otvorí strelecký účet. To sa podarilo v 35. minúte domácemu Rudolfovi Hudecovi, ktorý obstaral zároveň aj polčasový účet 1:0. Vstup do druhého dejstva vyšiel domácemu Hliníku bravúrne a v priebehu štyroch minút ďalšími dvoma gólmi rozhodli o nečakane hladkom víťazstve 3:0 nad favorizovanou Sásovou. Tá však veľmi smútiť nemusí, zimovať bude na peknom štvrtom mieste, Hliník len o dve miesta nižšie, navyše sa prípadnou výhrou v dohrávke môže vyšplhať na piatu priečku.

Góly: 35. Rudolf Hudec, 48. Fedor Dúbravský, 52. Štefan Krčmárik

ŽK: Dušan Bosák, Fedor Dúbravský – 0

Pred 80 divákmi rozhodoval Markovič.

HLINÍK: Kúšik – Fehérpataky, Polc, Bosák, Henžel, Dekiš, Goral, Dúbravský (79. Brašeň), Hudec (89. Bavlšík), Krčmárik, Kukučka

SÁSOVÁ: Čavoj – Marko (69. Jobko), Kuník, Kapusta (60. Striežovský), M. Turčan, R. Turčan, Dobrota, Choma, Dubovický, Tkáč, Murín (60. Smekal)

Ostatné výsledky: Dobrá Niva – Banská Štiavnica 5:1, Hontianske Nemce – Hliník nad Hronom 0:1

1. Č. Balog 12 8 2 2 22:12 26 11

2. Selce 13 7 3 3 33:28 24 3

3. Krupina 13 6 4 3 21:10 22 4

4. Sásová 13 6 3 4 30:18 21 0

5. Š. Bane 12 5 3 4 15:13 18 -3

6. Hliník 12 4 6 2 23:22 18 0

7. D. Niva 12 5 2 5 28:22 17 2

8. Lovča 13 5 2 6 24:31 17 -4