Banská Bystrica Horehronie

O postup sa bojuje do posledného kola

Sumár víkendových zápasov V. ligy sk. C.

Šalková sa výťazstvom v Priechode udržala na čele tabuľky.(Zdroj: AH)

V predposlednom kole V. ligy sezóny 2015/2016 sa s určitosťou rozhodlo o druhom vypadávajúcom mužstve. To sa okrem Braväcova stalo Brusno, ktoré nezvládlo rozhodujúcu dohrávku na Štiavnických Baniach. Naopak, v súboji o postup obe mužstvá víťazne a rozhodnutie tak padne až v napínavom poslednom kole.

Priechod – Šalková  1:4  (0:2)

Priechod mal po zbabranom zápase s Lovčou za úkol napraviť si reputáciu doma proti lídrovi súťaže – Šalkovej a od úvodu zápasu začal aktívne. Podobne svižne však začali aj hostia a tak o gólové príležitosti nebola núdza. Ako prví zahrozili hostia, keď už v druhej minúte mal dobrú šancu Palovič, no vychytal ho Vesel. Potom sa nepresadil ani Zimnikoval. Nasledujúce minúty patrili viac domácim. Tí si dokázali ešte za stavu 0:0 vytvoriť dve čisté príležitosti, no ich najlepší strelec Miro Debnár nemal svoj deň a ani jednu z nich nepremenil. Naopak Šalková premenila tretiu vážnejšiu. V 25. minúte po zlej malej domov od Šinkovkina prebral čistú loptu Zimnikoval, obhodil si padajúceho brankára Vesela a otvoril skóre – 0:1. Následne mal Priechod ďalšiu šancu na vyrovnanie, no opäť Miro Debnár svoje zakončenie v páde namieril len tesne vedľa. Tvrdá rana pre Priechod prišla v závere polčasu, kedy na výborný center Rusnáka na zadnej žrdi nabehol Tomáš Tuček a hlavičkou poslal Šalkovú už do dvojgólového trháku. Definitívny klinec do rakvy Priechodu prišiel ihneď v úvode druhého polčasu, kedy Šalková zvýšila už na 0:3 gólom Pavla Dobríka dorážkou z malého vápna. O tri minúty bol za faul vylúčený domáci stopér Milan Slobodník a o osude zápasu bolo predčasne rozhodnuté. V závere už len kozmeticky upravili výsledok zápasu dvaja najlepší strelci súťaže. Najskôr za hostí pridal svoj 23. gól Lukáš Palovič, a v závere za Priechod svoj 19. gól v sezóne vstrelil Miro Debnár. Šalková tak ziskom troch bodov drží postup vo vlastných rukách – stačí jej poraziť v poslednom kole doma Selce. Priechod už síce horšie ako na 12. priečke nebude, no ak chce pomýšlať na vyššie priečky, musí v poslednom kole zvíťaziť.

Góly: 81. Miro Debnár – 25. Maroš Zimnikoval, 36. Tomáš Tuček, 48. Pavol Dobrík, 78. Lukáš Palovič

ŽK: Erik Šinkovkin – Maroš Zimnikoval

ČK: 51. Milan Slobodník (Priechod)

Pred 150 divákmi rozhodoval Belán.

PRIECHOD: Vesel – Kubinec, Milan Slobodník, Molnár, Čabala, Šinkovkin (78. Patrik Ivanič), Matúš Vajda, Filip Vajda, Kollár, Hejčík, Miro Debnár (83. Čavoj)

ŠALKOVÁ: Vernarský – Pavol Dobrík, Peter Dobrík, Štubniak, Libič, Palovič, Rusnák, T. Tuček (75. Lašút), Zimnikoval, Kútik, Chovanec

Partizán Čierny Balog – Braväcovo  1:0  (1:0)

V horehronskom derby, ktoré bolo pre hosťujúce Braväcovo zároveň rozlúčkovým v piatej lige doma Partizán porazil svojho súpera „spoza kopca“ najtesnejším rozdielom 1:0. Rozhodujúci gól zápasu sa zrodil pomerne skoro, konkrétne v 16. minúte sa oň po pekne zahratej štandardnej situácii postaral domáci Jozef Peťko. Domáci Partizán sa tak ziskom troch bodov a najmä dobrou fazónou v jarnej časti vyšvihol už na priebežné 5. miesto a i v prípade neúspechu v poslednom kole na pôde Lieskovca už horšie ako na 6. mieste neskončí.

Gól: 16. Jozef Peťko

ŽK: Peter Pečovský – Mário Gašperan, Michal Švančara

Pred 110 divákmi rozhodoval Pašák.

PARTIZÁN: Hermanský – Martin Auxt, Sarvaš, Peťko, P. Kováčik, M. Giertl (68. Vraniak), Mário Auxt, Pečovský, Ťažký, Jozef Auxt, Betka

BRAVACOVO: Medveď – Švantner (78. Makuša), Ambróz, Gašperan, Magura, Kubica, Švančara, Dubašák, Plieštik, Ľupták, Nagy

Selce – Sásová  1:1  (1:0)

V zápase dvoch tabuľkových susedov sa čakalo síce herne vyrovnané stretnutie, no vzhľadom na značne oklieštenú zostavu hostí boli favoritmi zápasu domáce Selce. Tie sa napokon aj v 34. minúte ujali vedenia gólom útočníka Michala Matonoka. Sásová sa však nevzdávala a snažila sa o vyrovnanie. To sa jej však v prvom dejstve nepodarilo. V druhom polčase však mali domáce Selce možnosť pokutového kopu, konkrétne v 72. minúte zápasu, no skúsený Miroslav Mořingl nepremenil. To sa Selciam napokon aj vypomstilo, pretože v 83. minúte dostali možnosť penalty Sásovčania a Milan Gibala sa nemýlil – 1:1. Zápas dvoch tabuľkových konkurentov sa tak skončil nerozhodne, spokojnejší s remízou môžu byť jednoznačne viac hostia.

Góly: 34. Michal Matonok – 83. Milan Gibala (11m)

ŽK: Peter Slobodník, Karol Rakyta – Stanislav Šeliga

Pred 150 divákmi rozhodoval Sitár.

SELCE: Kučera – J. Strečok, Radoš, P. Slobodník, Ríša, F. Koctúr, P. Matonok (69. Figúr), M. Matonok, Hapak (57. K. Rakyta), Dirbák, M. Mesík (63. Mořingl)

SÁSOVÁ: B. Slobodník – Striežovský, Marko, Turčan, Fábry, Šeliga, Haring, Gibala, Bútora, Kuník, Ďuriš (57. Jobko)

Brusno – Repište  3:0  (1:0)

Domáce Brusno sa po nevydarenej dohrávke v Štiavnických Baniach, ktorá ho definitívne poslala do vôd okresných chcelo s vernými fanúšikmi rozlúčiť víťazne a to sa im proti odovzdanému Repišťu nadmieru podarilo. Po vyrovnanej prvej polhodine hry domáci udreli prvý krát presne v 30. minúte, kedy otvoril skóre Tomáš Šagát – 1:0. Za takého stavu sa skončilo aj prvé dejstvo. Do druhého polčasu vstúpilo Brusno ešte aktívnejšie a už v 47. minúte sa druhý krát radovalo. Ku šťastiu domácim pomohol vlastenec hosťujúceho Petra Karvaša. V 69. minúte s chuťou hrajúce Brusno pridalo aj tretí gól po zakončení Vladimíra Zemana a o osude zápasu bolo rozhodnuté. Nič to však nemení na tom, že Brusno sa s piatou ligou lúči.

Góly: 30. Tomáš Šagát, 47. Peter Karvaš (vlastný-Repište), 69. Vladimír Zeman

Bez kariet.

Pred 100 divákmi rozhodoval Vrtich.

BRUSNO: Kajda (68. Mútňan) – Núdzik (55. Plško), L. Lehocký, A. Lehocký, Kováčik, Dutka, Knižka, Zeman, Parobek (81.Badinský), Šagát, Klinčík

REPIŠTE: Gašpir – M. Karvaš, Slaný, P. Karvaš (85. T. Vincúr), Ľ. Ulbrík, E. Kmeť, P. Ulbrík, M. Vincúr, M. Kmeť, L. Kmeť, P. Kordík (64. Želiar)

Rakytovce – Lieskovec  3:1  (3:0)

Rakytovce začali už tradične prvý polčas výborne. V 4. minúte po centri Fojtíka sa do vzduchu zavesil Schmidtmayer ale lopta po jeho hlavičke mierila rovno do stredu brány, kde bol hosťujúci Kubajda. V 7. minúte Schmidtmayer vysunul pomedzi obrancov Murína no ten už z mierneho uhla mieril do nôh brankára hostí. V 21. minúte sa po prihrávke Murína ocitol v dobrej šanci Fojtík no ani ten na hosťujúceho brankára nevyzrel. V 25. minúte sa už domáci ujali vedenia, po prihrávke Kohúta Murín obstrelil Kubajdu a "RAKY" viedeli. V 33. minúte pred pokutovým územím skvele zabojoval Podkonický, lopta sa dostala k Murínovi, ktorý poslal skvelý center a Turčan zvýšil na 2:0. V 38. minúte poslal peknú kolmú loptu na Murína Varga, Murín si obišiel hosťujúceho brankára a pohodlne upravil na 3:0. V 41. minúte domáci vymysleli skvelú akciu, Murín šikovne prepustil loptu Podkonického, ten poslal prudký center pred bránku Lieskovca, lenže Varga mieril mimo. Druhý polčas začali lepšie hostia z Lieskovca, v 47. minúte sa v samostatnom úniku ocitol Sudimák, obišiel domáceho Gardošíka a znížil na 3:1. Ten istý hráč mohol znížiť v 55. minúte, po centri Luntera no tentokrát domáci Gardošík nedovolil hosťujúcemu hráčovi skórovať. V 66. minúte Murín dovŕšil aj tretí gól, no ten bohužial pre ofsajd neplatil. V 74. minúte Kohút našiel ideálnym pasom Murína, no jeho strela skončila len na žrdi hosťujúcej svätyne. V 79. minúte sa do lopty oprel Kohút jeho strelu brankár Kubajda vyrazil a následná dorážka Mesíka gólom neskončila. Domáci sa tak s domácim ihriskom rozlúčili víťazstvom 3:1.

Góly: 25. a 38. Peter Murín, 33. René Turčan

ŽK: 0 – Marek Mlynárček

Pred 50 divákmi rozhodoval Danko.

RAKYTOVCE: Gardošík (87. Longauer) – Sylvester, Fojtík (46. D. Kvasna), R. Turčan, Schmidtmayer (72. Martinec), Varga, Gašpar, Murín, Podkonický, L. Mesík, Kohút

LIESKOVEC: Kubajda – Gajdoš, Mihál, Valach, Sudimák, Svintek, Výbošťok, Lunter, Mlynárček (81. Dvorský), Plesník, Riška

Ostatné výsledky: Lovča – Štiavnické Bane  4:4, Hontianske Nemce – Hrochoť  3:0 (kontumačne – hostia na zápas nepricestovali)

Dohrávka 24. kola

Štiavnické Bane – Brusno  9:4  (4:0)

V netradičnej piatkovej dohrávke cestovalo Brusno na pôdu Štiavnických Baní s vedomím, že je to ich posledná nádej na záchranu v piatej lige. No už od úvodných minút sa im plány začali rúcať ako domček z karát a už po prvom dejstve a priebežnom stave 4:0 bolo o osude zápasu a vlastne i celého Brusna definitívne rozhodnuté. V druhom polčase sa ešte strhla divoká prestrelka, po ktorej svietil na výsledkovej tabuli nevídaný výsledok 9:4.

Góly: 11. a 11. Dávid Budinský, 15. Lukáš Šuška, 36. a 80. Štefan Chrenovský, 49. a 84. Marek Penksa, 60. Marek Pastier, 82. Peter Michalek – 50. Vladimír Zeman, 51. Matej Parobek, 63. a 66. Juraj Kováčik

Bez kariet.

Pred 100 divákmi rozhodoval Spišák.

ŠT.BANE: Blaško – Sojka, Drexler, Michalek, Budinský, Penksa, Košarník, Šuška, M. Pastier, Chrenovský, Dlhoš

BRUSNO: Kajda – Núdzik, A. Lehocký, Ľ. Lehocký, Kováčik, Badinský, Dutka, Pavol Spodniak, Zeman, Parobek, Klinčík

14. Braväcovo   25     3       3       19     31:78        12     -24

Program posledného 26. kola v nedeľu 19. júna o 17.30: Šalková – Selce, Sásová – Rakytovce, Lieskovec – P. Č. Balog, Braväcovo – Hont. Nemce, Hrochoť – Brusno, Repište – Lovča, Št. Bane – Priechod.