Banská Bystrica Horehronie

Koniec víťaznej série

Hokejisti Banskej Bystrice podľahli na vlastnom ľade Trenčínu 1:3 a prerušili tak štvorzápasovú víťaznú sériu.

Trenčín v Bystrici bodoval naplno.(Zdroj: tasr)

HC '05 iClinic Banská Bystrica - Dukla Trenčín 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Pod Urpínom si netradične v pondelok prišli na svoje nielen prítomní diváci, ale aj fanúšikovia pred televíznymi obrazovkami. Hral sa dynamický hokej, v ktorom mala útočnú prevahu Banská Bystrica, no takticky hrajúca Dukla jej zodpovedným defenzívnym výkonom výrazne komplikovala gólové plány. "Barani" získali prevahu najmä vďaka trom presilovkám v prvej desaťminútovke, ale na brankára Cháberu nič prekvapivé nevymysleli, hoci Sandgren, Majdan či Hvila mali dobré príležitosti. Potom sa hra vyrovnala a veľa práce mal aj Bacashihua pred Pavlikovským, Nemcom či Švecom, no aj on si udržal nulu.

V druhej tretine Trenčania ešte viac zveľadili svoju taktiku, zodpovednú obranu vyšperkovali o kvalitné protiútoky a šli do vedenia. Keď Hvila nedal, preštrikoval sa do pásma na druhej strane Hlinka a strelou spoza obrancu skóroval - 0:1. Bystričania však dokázali odpovedať a už o pol minútu dopravil do siete vyrazený puk Handzuš. Domáci mali v polovici stretnutia k dispozícii ďalšiu presilovku, no vôbec ju nezvládli. Gašparovič v samostatnom nájazde ešte neuspel, ale Hlinka s Dlouhým v 31. minúte podnikli protiútok dvoch na jedného, so šťastím sa puk dostal pred bránku, kde ho Dlohý napokon dopravil do siete.

V treťom dejstve pokračoval scenár uplynulého priebehu. Trenčania kúskovali hru, nedovolili domácim dostať sa do súvislého tlaku, navyše dobre čistili priestor pred Cháberom. Päť minút pred koncom zubami-nechtami ubránili piate oslabenie a v závere hoci Hlinka najskôr v nájazde neuspel, Gašparovič po potvrdení dobrých korčuliarskych schopností z rohu klziska už áno - 1:3.

Góly: 24. Handzuš (Jaborník, R. Tománek) - 23. Michal Hlinka (Hatala, R. Dlouhý), 31. R. Dlouhý (Michal Hlinka), 59. J. Gašparovič (Melichárek, Denis Rehák)

Vylúčení: 2:5, na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Baluška, J. Konc - Kacej, Stanzel, 2153 divákov

Banská Bystrica: Bacashihua - I. Ďatelinka, Sandgren, Grundling, Šmach, V. Čížek, M. Rosandič, Petran, Jaborník - Majdan, Handzuš, R. Tománek - Hvila, Bast, Ferleťák - Lamper, Kytnár, Matoušek - R. Gašpar, Adamčík, Ambroz

Trenčín: Chábera - Holenda, Richard Pavlikovský, Denis Rehák, Hatala, Ryzák, Drgoň, Špankovič, Nechala – Michal Hlinka, R. Dlouhý, L. Novák - T. Melichárek, V. Nemec, J. Gašparovič - Vozdecký, Róbert Petrovický, Šišovský, - D. Hudec, Toman, Švec